ЦВК зареєструвала 15 ініціативних груп з проведення референдуму

ЦВК зареєструвала 15 ініціативних груп з проведення референдуму

Ексклюзив
Укрінформ
Центральна виборча комісія (ЦВК) впродовж часу дії закону «Про всеукраїнський референдум» із квітня минулого року зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів для проведення референдуму за народною ініціативою.

10 груп не надали жодного підпису, п’ять продовжують збір згідно зі встановленими законом строками, ідеться у відповіді ЦВК на інформаційний запит Укрінформу.

«У період з дня набрання чинності Законом України «Про всеукраїнський референдум» 11 квітня 2021 року до дня надання відповіді на інформаційний запит Центральна виборча комісія зареєструвала 15 ініціативних груп», - розповіли в ЦВК.

Зазначається, що ініціативні групи були зареєстровані з таких питань:

- Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України, постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавки до ціни видобутку не більше, ніж 30%;

- Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?

- Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?

- Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?

- Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?

- Чи підтримуєте Ви приватизацію шляхом продажу об’єктів великої приватизації в Україні?

Водночас у ЦВК поінформували, що з вказаних 15 груп 10 не подали до комісії в установлені строки жодного підпису громадян, які підтримують ініціативу проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з відповідного питання й їх діяльність було припинено відповідно до закону, термін збору підписів чотирма групами триває до 6 березня, однієї — до 23 березня.

Разом із тим повідомляється, що ЦВК за час дії закону відмовила в реєстрації 12 ініціативних груп у зв’язку з тим, що їх пропонувалося зареєструвати для збору підписів з питання, яке за змістом чи по суті збігалось із питанням, з якого ініціативну групу вже було зареєстровано, або було встановлено порушення вимог закону під час утворення відповідної групи.

Читайте також: Більшість українців на референдумі підтримали б вступ України до ЄС і НАТО

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 26 січня 2021 року ухвалила закон «Про всеукраїнський референдум», набуття чинності якого відбулося 11 квітня 2021 року.

Згідно із законом, для ініціювання референдуму за народною ініціативою потрібно утворити ініціативну групу. У цій групі повинно бути не менше 60 громадян України, що на день її утворення мають право голосу. Щоб створити групу, треба організувати збори громадян, у яких беруть участь щонайменше 300 виборців та представник від ЦВК. Також обов'язкова умова зборів – представити предметне обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму та сформулювати питання, яке буде винесено на референдум.

Після завершення зборів уповноважений представник ініціативної групи має передати до ЦВК підписані головою і секретарем документи проведених зборів. ЦВК аналізує дотримання всіх вимог закону під час утворення ініціативної групи та приймає рішення про реєстрацію ініціативної групи.

Читайте також: Передумов для проведення референдуму з питань окупованих територій немає — Веніславський

Далі починається відлік 90 днів, під час якого ініціатори мають зібрати підписи не менше 3 млн громадян України, що мають право голосу. Але за умови, що підписи було зібрано щонайменше у двох третинах областей і щонайменше по 100 тис. підписів у кожній області. Зібрані підписи передаються для перевірки до ЦВК, що прийматиме рішення про підсумки збору підписів та передасть його Президенту України. Після цього Президент видає указ про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-