Майже 60% українців не підтримують прямі переговори з Путіним

Майже 60% українців не підтримують прямі переговори з Путіним

Опитування
Укрінформ
Ідею прямих переговорів між президентами України та РФ не підтримують 58% українців.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології, повідомляє Укрінформ.

Згідно з дослідженням, дієвим способом досягнення миру прямі переговори президентів України та РФ Володимира Зеленського і Володимира Путіна вважають 27,3% респондентів, натомість 58% опитаних переконані, що переговори з Путіним слід вести тільки за участю західних партнерів.

Водночас реальною загрозу вторгнення Росії на територію України вважають 48,1% респондентів, і 39,1% вірять, що вторгнення не буде.

При цьому дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії вважають достатніми 29,2% опитаних, а 56,5% дотримуться протилежної думки.

У КМІС звертають увагу на певну «неузгодженість» між масивом інформації щодо зосередження Росією військ біля кордону з Україною і тим, що лише половина українців убачають у цьому загрозу, і за останній місяць фактично ситуація не змінилася.

Читайте також: Імовірне двовладдя у Москві може стати «вікном можливостей» для України – експерт

“Вочевидь, ідеться про ряд факторів. З 2014 року йде війна між Росією та Україною, тому стан напруження став нормою для багатьох і, відповідно, дії Росії для багатьох виглядають як просто чергова провокація. Інша категорія українців – які, поки саме вторгнення не почнеться, не зможуть повірити, що Росія на це здатна. За нашим опитуванням наприкінці 2021 року, 39% добре ставилися до Росії, а понад 40% стверджували, що мають близьких родичів у Росії. Ще частина українців більшою мірою занурені у свої повсякденні проблеми, особливо економічного характеру, і мало зважають за зовнішньополітичні обставини”, - прокоментував заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Всеукраїнське опитування було проведено 20-21 січня 2022 року, опитано 1205 респондентів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-