Вибори у 18 прифронтових громадах на сході України провести неможливо - ЦВК

Вибори у 18 прифронтових громадах на сході України провести неможливо - ЦВК

Укрінформ
Донецька та Луганська ОДА – обласні військово-цивільні адміністрації надали висновки про неможливість проведення місцевих виборів у 18 територіальних громадах цих регіонів 27 березня.

Такі дані отримала Центральна виборча комісія, зазначається в прес-релізі ЦВК, який є у розпорядженні Укрінформу.

"У відповідь на звернення Комісії від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей", - розповіли в ЦВК.

Зокрема, в отриманих відповідях повідомляється про те, що "у зв'язку з продовженням здійснення Російською Федерацією збройної агресії проти України неможливо забезпечити стовідсоткову безпеку для громадян під час організації підготовки та проведення місцевих виборів 27 березня 2022 року".

Читайте також: ЦВК просить Донецьку і Луганську ВЦА оцінити можливість виборів у прифронтових районах

Також у ЦВК навели інформацію ОДА – обласних ВЦА, що "в умовах всеохоплюючого режиму припинення вогню незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпали сухостою поблизу позицій Збройних Сил України та населених пунктів".

"Таким чином, враховуючи висновки Командування ООС, ГУ Служби безпеки України та Національної поліції в Донецькій та Луганській областях, за результатами робочої наради усіх відповідних відомств з питання проведення місцевих виборів, у зв’язку з триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, Донецька та Луганська обласні державні адміністрації – обласні військово-цивільні адміністрації встановили неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 27 березня 2022 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей", - заявили в ЦВК.

Читайте також: ЦВК зареєструвала чотири ініціативні групи всеукраїнського референдуму

У комісії нагадали, що до переліку таких громад належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та вісім – Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області.

Як повідомляв Укрінформ, 23 грудня 2021 року Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій за висновками щодо можливості організації підготовки та проведення 27 березня 2022 року перших місцевих виборів в окремих територіальних громадах цих регіонів. ЦВК вже зверталася з аналогічними зверненнями 30 липня 2020 року, 5 січня та 17 серпня 2021 року.

У червні 2021 року ЦВК звернулася до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо законодавчого врегулювання порядку вирішення питання неможливості проведення виборів у разі встановлення неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів на окремих територіях, а також щодо визначення критеріїв для ухвалення такого рішення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-