На виборах у грудні до Ради пройшли б шість партій

На виборах у грудні до Ради пройшли б шість партій

Опитування
Укрінформ
Якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині грудня, то подолали би п'ятивідсотковий прохідний бар’єр шість партій.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 9-17 грудня 2021 року.

За даними опитування, якби вибори відбувалися в середині грудня, до Верховної Ради пройшли б (подолали п'ятивідсотковий прохідний бар’єр) такі політичні сили: «Слуга народу», ОПЗЖ, «Батьківщина», «ЄС», «Розумна політика» та «Сила і честь». Також близькі до п'ятивідсоткового прохідного бар’єру партії «Українська стратегія Гройсмана» і «Наші».

Найбільшу підтримку отримали одразу чотири партії, чий рейтинг відрізняється в межах похибки: «Слуга народу» (11,2% серед усіх респондентів і 17,6% серед тих, хто визначився з вибором), «ЄС» (відповідно, 10,5% і 16,5%), «Батьківщина» (8,7% і 13,7%), ОПЗЖ (8,7% і 13,6%). Формально, різниця в підтримці цих політичних сил – у межах статистичної похибки, тому вони «ділять» з приблизно однаковою підтримкою перше місце, зазначають автори дослідження.

Далі йдуть партії «Розумна політика» (4,1% і 6,5%) та «Сила і честь» (3,5% і 5,5%). Формально набирають менше прохідного бар’єру, але близькі до проходження партія «Українська стратегія Гройсмана» (2,9% і 4,6%) та «Наші» (2,8% і 4,4%).

Порівняно з жовтнем рейтинг топпартій істотно не змінився, тобто всі зафіксовані коливання – у межах статистичної похибки, хоча є тенденція до зниження підтримки ОПЗЖ. Водночас статистично значущо зросла підтримка партій «Розумна політика» і «Наші».

КМІС провів опитування методом особистого (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета. Опитано 2025 респондентів, які мешкають у 109 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%; 2,9% – для показників, близьких до 25%; 2,2% – для показників, близьких до 12%; 1,5% – для показників, близьких до 5%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-