Маніпуляція фактами: у МЗС відповіли на заяву Путіна про активи СРСР

Маніпуляція фактами: у МЗС відповіли на заяву Путіна про активи СРСР

Укрінформ
Твердження президента РФ Володимира Путіна про нібито невиконання Україною зобов’язання передати Росії закордонні активи СРСР – маніпуляція фактами. 

Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

«Твердження російського президента Владіміра Путіна про нібито невиконання Україною зобов’язання про передачу Російській Федерації закордонних активів Радянського Союзу – маніпуляція фактами», - зазначив він.

Ніколенко зауважив, що розподіл радянського майна регулюється Договором про правонаступництво щодо зовнішнього державного боргу та активів СРСР від 1991 року. Відповідно до договору, частка нашої держави в загальній сумі боргу та активів СРСР становить 16,37%.

За словами речника, у 1994 році Україна та Росія підписали так звану угоду про нульовий варіант, відповідно до якої РФ зобов’язалася виплатити українську частку в зовнішньому державному боргу СРСР станом на 1 грудня 1991 року. Зі свого боку, Україна мала передати Росії свою частку в активах СРСР станом на 1 грудня 1991 року.

Ніколенко підкреслив, що, водночас, ігнорування російською стороною законних вимог надати інформацію про вартість українських активів, що мали передаватися, унеможливила ратифікацію угоди Верховною Радою України.

«Цей документ не набув чинності ні для України, ні для РФ. Відтак, вести мову про невиконання якихось зобов’язань без належного правового процесу видається необґрунтованим», - підсумував речник МЗС.

Як повідомлялося, 12 грудня у фільмі російських ЗМІ Путін заявив, що Україна не передала Росії закордонну власність СРСР, що нібито було умовою погашення її зовнішнього боргу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-