Хорватія пропонує Україні свій досвід мирної реінтеграції окупованих територій

Хорватія пропонує Україні свій досвід мирної реінтеграції окупованих територій

Фото
Укрінформ
Україну цікавить досвід Хорватії щодо мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій та післявоєнного відновлення держави.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час спільної з Прем'єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем заяви для ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нам цікавий досвід Хорватії щодо мирної реінтеграції територій. І ми сьогодні дійсно дуже детально про це говорили із паном Прем'єр-міністром і погодили план дій робочої групи з передачі досвіду Хорватії з мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Цей документ буде підписаний нами у Брюсселі 15 грудня”, - сказав Зеленський.

За словами прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича, досвід з реінтеграції Хорватського Подунав’я показав, як можна мирним шляхом, без воєнний операцій, жертв та руйнувань інтегрувати тимчасово окуповані території.

"У нас є унікальний досвід, який Хорватія як член ЄС отримала у 1990 роках. І тут я особливо наголошую, що мова йде саме про мирну реінтеграцію - Хорватського Подунав’я, на той час єдиних окупованих територій Хорватії. Це відбулося за допомогою світової спільноти, Сполучених Штатів Америки. На моє переконання, цей досвід є надзвичайно корисним для України з огляду на те, що вона на сьогодні має окуповані території", - заявив Пленкович.

Хорватський прем’єр вказав на те, що ще 2016 році під час його першого візиту до України було сформовано робочу групу, в рамках якої хорватські фахівці діляться досвідом зі своїми українськими колегами з приводу мирної інтеграції окупованих територій.

Водночас Пленкович вказав на те, що, звичайно, будь-яка модель не може бути просто перенесена в інші реалії, а тому потрібна її адаптація, у тому числі з огляду на перемовини у Мінському та Нормандському форматі.

Президент Зеленський також подякував Хорватії за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також особисто Пленковичу - за приєднання до кола засновників Кримської платформи у серпні цього року.

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра Республіки Хорватія Андрея Пленковича. Цього ж дня пройшла зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з Прем’єр-міністром Хорватії. Сторони обговорили поглиблення співпраці у торгово-економічній, туристичній галузі, у сфері цифровізації та освіти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-