Американська експертка назвала три кроки, які допоможуть Україні протистояти агресії РФ

Американська експертка назвала три кроки, які допоможуть Україні протистояти агресії РФ

Укрінформ
Україна має реалізувати три основні напрямки у сфері безпекової політики, які посилять її спроможність протистояти військовій агресії Росії.

Про це заявила дослідниця Гарвардського університету, експерт з питань ядерної політики Мар’яна Буджерин у виступі на Київському Безпековому Форумі, повідомляє Укрінформ.

«Зважаючи, що політика – це мистецтво поєднання необхідного з можливим, пропоную три пріоритетні напрямки безпекової політики України... Перший і, мабуть, найголовніший – це зміцнювати власну обороноздатність. Україна вже має потужну оборонну промисловість і надалі повинна її розвивати», - сказала Буджерин.

Другий напрямок, за її словами, – заручитися непохитною політичною та військовою підтримкою стратегічних партнерів, насамперед США і НАТО.

«Інвестувати у сумісність Збройних Сил України з силами НАТО. Розвивати тісну співпрацю на робочому рівні між військовими відомствами і спецслужбами. З цією метою Україна повинна добиватися надання їй Сполученими Штатами статусу основного союзника поза НАТО, який надає низку привілеїв щодо співпраці США у військово-технологічній царині», - сказала експертка.

Буджерин вважає такий шлях більш продуктивним, реалістичним і конструктивним у найближчому майбутньому, ніж спроби здобути членство в НАТО.

«Третій напрямок – змінити наголоси в дискурсі про ядерне роззброєння України і підключити гаранторів безпеки України до процесу врегулювання конфлікту на сході», - сказала вона, підкресливши, що Будапештський меморандум залишається дійсною і легітимною підставою, щоб вимагати від США і Великобританії офіційно долучилися до процесу врегулювання конфлікту на сході України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-