Боррель: Будь-яка агресія проти України матиме сильну відповідь

Боррель: Будь-яка агресія проти України матиме сильну відповідь

Укрінформ
Європейський Союз має намір стояти твердо та рішуче поряд Із Україною проти будь-яких спроб підірвати її суверенітет та територіальну цілісність, оскільки ця проблема для ЄС є надзвичайно важливою.

Як повідомляє Укрінформ, про це сьогодні у Ризі перед участю у засіданні міністрів закордонних справ НАТО заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Повний текст його заяви оприлюднений на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

Незважаючи на те, що сьогоднішня сесія за участю міністрів НАТО має бути присвячена обговоренню стабільності Західних Балкан, Боррель висловив намір говорити також про Україну.

«Україна не належить до Західних Балкан, але це проблема надзвичайно важлива. Вчора я зустрівся з Прем’єр-міністром України (Денисом Шмигалем - ред.) в Брюсселі, сьогодні я зустрінуся з міністром закордонних справ (Дмитром Кулебою - ред.). В обох випадках хочу наголосити, що для Європейського Союзу територіальна цілісність та суверенітет України є понад усе. Ми будемо стояти поряд із Україною, твердо та рішуче, перед будь-якими спробами підірвати її територіальну цілісність та суверенітет», - наголосив Високий представник ЄС.

Він підкреслив, що ЄС робить все можливе, щоб уникнути можливої кризи та зменшити напругу.

«Такого роду кризи мають упереджуватися, оскільки після того, як вони розпочалися, з ними набагато важче мати справу. Тож все має бути зроблено, щоб було дуже зрозумілим – будь-яка агресія проти України матиме сильну відповідь. Це те, про що я хочу говорити тут (під час зустрічі – ред.) також», - додав Жозеп Боррель.

Як повідомлялося, 1 грудня у Ризі триває дводенна зустріч міністрів закордонних справ НАТО, які обговорюють поточну ситуацію у сфері безпеки та підготовку до наступного саміту Альянсу у Мадриді. До цієї дискусії запрошені Високий представник ЄС та європейські партнери НАТО – Швеція та Фінляндія.

Сьогодні також до участі у зустрічі міністрів НАТО запрошені керівники зовнішньополітичних відомств України і Грузії.

Фото: DPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-