Україна, Грузія, Молдова поділилися з ЄС ініціативами про посилення співпраці

Україна, Грузія, Молдова поділилися з ЄС ініціативами про посилення співпраці

Укрінформ
Члени Асоційованого тріо поділилися з Європейським Союзом ініціативами щодо покращення співпраці у ряді секторів.

Про це заявили Прем’єр-міністри України, Грузії та Молдови Грузії Денис Шмигаль, Іраклій Гарібашвілі та Наталія Гавріліце на спільному брифінгу в Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми поділилися нашими ініціативами з покращення співпраці в таких секторах, як транспорт, енергетика, цифрова сфера, торгівля та економічна інтеграція, навколишнє середовище, захист проти гібридних загроз та інші”, - зазначив Гарібашвілі.

Глава уряду Грузії поінформував, що головним меседжем візиту було повторне підтвердження намірів Тріо і надалі поглиблювати інтеграцію з Євросоюзом, обговорення досягнутих результатів та визначення наступних кроків для більш секторальної кооперації.

Прем’єр-міністр Молдови наголосила, зокрема, на необхідності приєднання держав Тріо до Єдиної європейської мережі розрахунків (SEPA - ред.) для полегшення чи здешевлення транскордонних банківських транзакцій.

Вона акцентувала і на прагненні посилити «стійкість регіону» та закликала до більшого фокусу на безпековому факторі Східного партнерства.

Як повідомлялося, 29-30 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідує з робочим візитом Брюссель (Бельгія). Там же перебувають інші глави урядів країн Асоційованого тріо.

Асоційоване тріо - тристоронній формат посиленої співпраці між Грузією, Молдовою та Україною щодо інтеграції до Європейського Союзу. Формат відображає прагнення трьох країн, що вже є асоційованими партнерами ЄС, увійти до Європейського Союзу і передбачає посилену співпрацю, координацію та діалог між Міністерствами закордонних справ трьох країн, а також із ЄС із питань, що становлять спільний інтерес і стосуються європейської інтеграції цих країн, включаючи співпрацю у форматі «Східного партнерства».

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-