КСУ вирішив, коли приведе до присяги суддів за квотою Президента

КСУ вирішив, коли приведе до присяги суддів за квотою Президента

Укрінформ
Засідання КСУ для складання присяги суддями, призначеними Президентом Володимиром Зеленським 26 листопада, будуть скликані після припинення повноважень або звільнення з посад суддів, призначених у період із 2013 до 2018 року.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у рішенні, розміщеному на сайті Конституційного Суду за результатами засідання 30 листопада.

"Конституційний Суд України ухвалив: голові Конституційного Суду України або судді Конституційного Суду України, який виконує його обов’язки, скликати спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України для складення присяги суддями Конституційного Суду України, що їх призначив Президент України указами від 26 листопада 2021 року №596/2021, №597/2021, після припинення повноважень або звільнення з посади на підставах, визначених у ст. 149 Конституції України, суддів Конституційного Суду України, що їх призначив Президент України за період 2013-2018 років", - йдеться у рішенні.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний Суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких Президент 26 листопада своїми указами призначив суддями Конституційного Суду. Відповідну постанову судді ухвалили під час засідання у вівторок, 30 листопада.

Прессекретар Президента Сергій Никифоров повідомив, що Володимир Зеленський засмучений відмовою у приведенні до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких Президент 26 листопада своїми указами призначив суддями Конституційного Суду. Для Офісу Президента це виглядає затягуванням часу з надією на те, що кругова порука в судовій системі знову спрацює, і Верховний Суд ухвалить вигідні рішення для скомпрометованої верхівки КСУ.

29 листопада низка громадських організацій виступила із заявою, у якій закликала Конституційний Суд не приводити до присяги Грищук і Петришина до виникнення вакантних посад за квотою Президента, оскільки це підриває легітимність КС.

Серед іншого у заяві йшлося, що Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, відносно яких Президент 27 березня видав указ про їх звільнення, залишаються чинними суддями КС, доки не закінчаться строки їхніх повноважень або доки їх не звільнить з посад сам Конституційний Суд.

У Тупицького термін повноважень спливає у травні наступного року, у Касмініна - у вересні.

26 листопада 2021 року на сайті Президента були розміщені укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук і Олександра Петришина на посади суддів Конституційного Суду.

Пресслужба глави держави поінформувала, що Зеленський виконав свій конституційний обов’язок та здійснив призначення двох суддів до складу КСУ на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Раніше, 27 березня цього року, Президент видав указ, відповідно до якого дочасно мали бути припинені повноваження двох суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна.

Обидва звільнених судді оскаржили це рішення у Верховному Суді.

14 липня 2021 року Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею КС.

Офіс Президента оскаржив це рішення до Великої палати Верховного Суду. Остаточного рішення у цій справі поки що немає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-