«Затягування часу»: у Зеленського відреагували на відмову КСУ приймати присягу суддів

«Затягування часу»: у Зеленського відреагували на відмову КСУ приймати присягу суддів

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський засмучений відмовою у приведенні до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких він 26 листопада призначив суддями Конституційного Суду.

Як передає Укрінформ, про це повідомив прессекретар Президента Сергій Никифоров у Фейсбуці

"Зеленський засмучений відмовою КСУ приймати присягу кандидатів на вакантні позиції за президентською квотою. Для Офісу Президента це виглядає затягуванням часу з надією на те, що кругова порука в судовій системі знову спрацює, і Верховний Суд ухвалить вигідні рішення для скомпрометованої верхівки КСУ", - написав Никифоров.

За повідомленням Никифорова, Президент сподівається, що у Верховному Суді усвідомлюють суспільний запит на судову реформу, як і те, що вона є ключовою умовою для економічного розвитку нашої країни.

Як повідомляв Укрінформ з посиланням на джерело у КСУ, Конституційний Суд відтермінував приведення до присяги Оксани Грищук і Олександра Петришина, яких Президент 26 листопада своїми указами призначив суддями Конституційного Суду. Відповідну постанову судді ухвалили під час засідання у вівторок, 30 листопада. 

29 листопада низка громадських організацій виступила із заявою, у якій закликала Конституційний Суд не приводити до присяги Грищук і Петришина до виникнення вакантних посад за квотою Президента, оскільки це підриває легітимність КС.

Серед іншого у заяві йшлося, що Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, відносно яких Президент 27 березня видав указ про їх звільнення, залишаються чинними суддями КС, доки не закінчаться строки їхніх повноважень або доки їх не звільнить з посад сам Конституційний Суд.

У Тупицького термін повноважень спливає у травні наступного року, у Касмініна - у вересні.

26 листопада 2021 року на сайті Президента були розміщені укази №596/2021 та №597/2021 про призначення Оксани Грищук і Олександра Петришина на посади суддів Конституційного Суду України.

Пресслужба глави держави поінформувала, що Зеленський виконав свій конституційний обов’язок та здійснив призначення двох суддів до складу КСУ на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Раніше, 27 березня цього року, Президент видав указ, відповідно до якого дочасно мали бути припинені повноваження двох суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касмініна.

Обидва звільнених судді оскаржили це рішення у Верховному Суді.

14 липня 2021 року Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею КС.

Офіс Президента оскаржив це рішення до Великої палати Верховного Суду. Остаточного рішення у цій справі поки що немає.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-