Ткаченко написав заяву про відставку

Ткаченко написав заяву про відставку

Документ
Укрінформ
Олександр Ткаченко написав заяву про відставку з посади міністра культури та інформаційної політики

Як передає Укрінформ, про це він повідомив у Фейсбуці.

“Сьогодні відправив свою заяву Голові ВР Руслану Стефанчуку”, - написав Ткаченко.

Він пояснив, що причинами стали недофінансування в сфері культури.

“Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню – не менш болючу. Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення і фінальна сума для мене неприйнятні”, - зазначив Ткаченко.

Стосовно причин він також пояснив, що рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом.

“Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності”, - написав міністр.

Ткаченко додав, що замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій, на чому він наполягав з лютого, приймається рішення, з яким він погодитись не може.

“І воно непоодиноке. Наприклад, згідно управлінської реформи, на початку року урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось”, - заявив він.

Також міністр зазначив, що за час роботи в МКІП “встиг зробити десь 50% із запланованого і насправді деякими речами можна пишатися”.

“Без жодної копійки запустили програму #МандруйУкраїною, повернувши традицію подорожей нашою країною. Навіть в умовах дуже обмеженого фінансування запрацювала програма Велика реставрація й наразі 57 об’єктів культурної спадщини державної та комунальної форми власності отримали субвенцію з держбюджету на відновлення та реставрацію. Попри пандемічні обмеження вдалося зупинити секвестр бюджету на культуру, втримати закриті на карантин сектори на плаву завдяки пакету підтримки та грантам через УКФ та УІК в 2020 році, а також збільшити на 35% бюджетне фінансування культури та креативних індустрій (з 0,2% до 0,27% ВВП відповідно в 2020 та 2021 роках)”, - перелічив Ткаченко свої досягнення.

Водночас він додав, що на національному рівні питання боротьби з дезінформацією перетворено в конкретні дії – розроблено стратегію інформаційної безпеки, запущено Програму медіаграмотності «Фільтр», функціонує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, проводяться активні кампанії з підвищення медіаграмотності населення.

Також, за його словами, вперше в бюджеті з’явилася субвенція на створення/модернізацію центрів культурних послуг, пілотний проєкт в 7 областях вже генерує необхідний контент для масштабування. А ще розробка державної цільової програми по підтримці народних художніх промислів, зміни до закону про бібліотеку та бібліотечну справу, стратегія промоції читання, запрацювала Рада з розвитку креативних індустрій та багато іншого.

“Втім, звіт у Раді не за горами. Сьогодні відправив свою заяву Голові ВР Руслану Стефанчуку. Ці півтора року були дійсно шаленими. Хоч й емоційно складними, але дуже надихаючими. Особливо поїздки Україною та знайомство з людьми, що щиро вболівають за українську культуру. Я безмежно вдячний своїм сподвижникам у регіонах, команді в міністерстві та керівникам ЦОВВ і відомств. А також колегам з фракції «Слуга народу». За довіру дякую Президенту. Пропрацювавши 1,5 роки в міністерстві і порівнюючи це з понад 30-річним досвідом роботи саме в індустрії, маю право на оцінку ситуації”, - резюмував міністр.

При цьому він зауважив, що робота в уряді все ж за відсутності командної роботи та наявності бюрократичних процедур - не є такою ефективною, порівняно з роботою в індустріях.

“Але для сфери державного управління – важлива сталість, послідовність, а не шарахання зі сторони в сторону, прийняття рішень без обговорень та розуміння цілей, забивання цвяхів мікроскопами. Наступному очільнику МКІП бажаю витримки та внутрішньої сили. І завжди буду готовий дати пораду”, - написав Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада призначила Ткаченка на посаду міністра культури та інформаційної політики з 4 червня 2020 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-