У РНБО закликали розробити єдину термінологію у сфері кібербезпеки

У РНБО закликали розробити єдину термінологію у сфері кібербезпеки

Укрінформ
В Україні необхідно визначити єдину, зрозумілу для всіх термінологію у сфері кібербезпеки.

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Демедюк під час круглого столу «Кібербезпека в Україні: організаційно-правові та технічні напрями розвитку», передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Радбезу.

«Ми маємо розмовляти однією мовою, коли говоримо про кібербезпеку. Необхідно, щоб кіберпростір був зрозумілим не лише для фахівців, а й для простого громадянина, який повсякденно його використовує», - сказав Демедюк.

Він висловив переконання, що такі заходи мають проходити не щорічно, а щоквартально, оскільки «кіберпростір постійно розвивається».

Заступник секретаря РНБО підкреслив, що гарантування кібербезпеки неможливе без взаємодії з приватним сектором та міжнародними партнерами. «Забезпечити кібербезпеку самотужки практично нереально. Класичні методи захисту та обміну інформацією вже не відповідають вимогам часу», - зазначив він, додавши, що пряма взаємодія є вирішальною, зокрема, для ефективного відбиття кібератак.

Читайте також: В Україні фіксують до двох мільйонів кіберінцидентів щотижня - РНБО

Учасники круглого столу обговорили питання щодо правового регулювання забезпечення кібербезпеки в Україні, захисту критичної інформаційної інфраструктури держави, ролі СБУ у національній системі забезпечення кібербезпеки, взаємодію, роль та межі компетенції основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки, використання спеціалізованих інформаційних систем та технологій у забезпеченні кібербезпеки, розслідування кібератак та кіберінцидентів.

Відбувся також обмін думками щодо розвитку державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки, ролі Національного координаційного центру кібербезпеки у координації та контролі діяльності основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки, підготовки фахівців із захисту інформації та кібербезпеки, а також перспектив міжнародного співробітництва у сфері кібербезпеки.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня в Києві відбувся перший саміт Національного кластера кібербезпеки за участю Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО та Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).

Фото: rnbo.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-