Вільна Україна є розчаруванням для Путіна - координатор санкційної політики в адміністрації Обами

Вільна Україна є розчаруванням для Путіна - координатор санкційної політики в адміністрації Обами

Укрінформ
Президенту Росії Володимиру Путіну не вдалося ізолювати, підкорити, розділити чи деморалізувати Україну.

Про це заявив помічник Державного секретаря США у справах Європи та Євразії у 2005-2009 роках, координатор санкційної політики в адміністрації Президента США Барака Обами, Деніел Фрід у зверненні до учасників першої молодіжної зустрічі Київського Безпекового Форуму «Захід-Схід, Північ-Південь», повідомили Укрінформу у Фонді «Відкрий Україну».

«Україна, завдяки зусиллям українського народу і підтримці Сполучених Штатів та Європи, сьогодні вільна. Путіну не вдалося ізолювати Україну, підкорити Україну, розділити Україну чи деморалізувати Україну. Український народ вистояв», - наголосив він.

«І тепер кожен день, коли Україна вільна, завдяки зусиллям і жертвам українських патріотів, є днем розчарування для Владіміра Путіна», - сказав Фрід.

Він зазначив, що перед українським народом стоїть важке завдання боронити свою країну, в той самий час відбудовуючи її.

«Погана новина в тому, що це – складне завдання. Захищати країну й одночасно відбудовувати її – важко. Проте українці мають одну велику перевагу – вони знають, що це можливо зробити», - підкреслив експомічник Держсекретаря США.

«Українці знають, що країни можуть реформуватися, відновившись з руїн радянського комунізму і московського домінування. Ви свідомі того, що це можна зробити, тому що ви бачили – це можливо», - сказав він.

Читайте також: Україна є відправною точкою для майбутнього західного світу – ексдиректорка Держдепу

Фрід зазначив, що можна перетнути польський кордон і побачити, як виглядають 30 років успішного розвитку: «Ви можете поїхати до Латвії, Естонії чи Литви й побачити те саме. Вони досягли успіху, і ви, українці, це зможете».

Він підкреслив, що розбудова України на основі верховенства права зміцнить її суверенітет.

«І це так само важливо, як і зусилля в зоні бойових дій на Донбасі. І така Україна – сильніша, вільніша, заможніша, краща країна для своїх громадян, – така Україна також може слугувати взірцем, моделлю, натхненням для демократично налаштованих росіян», - сказав Деніел Фрід.

Читайте також: Україна і США посилять співпрацю у сфері оборони – Квін

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2020 року професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма заявив, що Україна є нині ключовою державою у глобальній геополітиці та для майбутнього демократії у всьому світі.

 Фото: Milan Malíček, Právo

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-