У НАТО відзначили прогрес України у виконанні програми «Жінки, мир, безпека»

У НАТО відзначили прогрес України у виконанні програми «Жінки, мир, безпека»

Укрінформ
Україна досягла помітного прогресу у виконанні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Про це сказала помічник Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії посол Байба Браже під час онлайн-виступу на V Українському жіночому конгресі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дипломат зазначила, що НАТО впродовж багатьох років через діалог та взаємодію на високому рівні та співпрацю з установами у секторі безпеки та оборони підтримує зусилля України щодо реалізації національного плану дій нашої країни «Жінки, мир, безпека».

«Ми бачимо помітний прогрес України у сфері підтримки програми «Жінки, мир, безпека». Наша спільна робота, ваша робота як українців не була непоміченою. І ми бачимо це у секторі безпеки та оборони. Тож не лише політичні та стратегічні документи стають дедалі більш інклюзивними та орієнтованими на людину, а й ситуація на місцях», - сказала Браже.

Вона навела як приклад те, що загальний підхід до Річної національної програми «Україна-НАТО» зосереджується на забезпеченні прав і свобод людини, а також рівних можливостях жінок та чоловіків. Окрім того, кілька ключових військових документів, включаючи бюлетень з питань безпеки, ширше відображають гендерні аспекти, відзначила помічник Генсека НАТО.

«Ми бачимо це індивідуально, ми бачимо це у комунікаційних матеріалах, які стають гендерно чутливішими, піднімаючи тему гендерної рівності», - зазначила вона.

Барже нагадала, що основою концепції «Жінки, мир, безпека» є усвідомлення того факту, що безпека має гендерний вимір.

«Ми всі захоплюємось тим, як українські жінки протистояли російські агресії. Ми захоплюємось тим, як українські жінки беруть участь у мирних процесах, роблячи свій внесок у розвиток великої держави Україна у постконфліктному середовищі, її процвітання, мир і безпеку», - акцентувала помічник Генсека НАТО.

Читайте також: У Києві презентували проєкт «Жіночі історії лідерства»

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 28 жовтня 2020 року затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року.

Фото: zbruc.eu

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-