Для Байдена зустріч із Зеленським є шансом повернутися на позиції демократії - дипломат

Для Байдена зустріч із Зеленським є шансом повернутися на позиції демократії - дипломат

Укрінформ
Для Президента США Джо Байдена зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським є шансом продемонструвати прихильність партнерам і повернутися на позиції демократії.

Таку думку в інтерв'ю телеканалу "Дом" висловив американський дипломат Деніел Фрід, передає Укрінформ.

"Найбільша проблема для американців — показати світу, що ми стоїмо разом з нашими друзями. Я можу гарантувати вам, що зараз в Білому домі тема номер один — це Афганістан. Зараз це величезна катастрофа. Але це не обов'язково буде довгостроковою стратегічною катастрофою, якщо Сполучені Штати стоятимуть пліч-о-пліч зі своїми друзями", - вважає дипломат.

Читайте також: Україна і США започаткували стратегічний діалог у сфері енергетики й клімату — Зеленський

На його переконання, це важливий месидж. "Путін не відмовився від своїх амбіцій щодо домінування в Україні та підпорядкування України Кремлю. І він хоче сказати українцям, що Америка не підтримує їх, тому що ми вийшли з Афганістану", — наголосив Фрід.

На думку дипломата, Байден мусить ясно дати зрозуміти, що "те, що було в Афганістані, не повториться в Україні".

Фрід пояснив свою позицію: "Байден сказав, що афганська армія розвалилася. Це так. Байден сказав, що президент Афганістану втік із країни. Це так. Але Україна явно відрізняється. Українська армія боролася за незалежність країни. Вона стримувала тиск Росії та російські сили. Українське суспільство підтримує свій уряд у питанні захисту суверенітету України. Україна захищалася. Це велика різниця".

Читайте також: Зеленський обговорив із директором NASA проєкти, до яких може долучитися Україна

Дипломат сподівається, що своєю чергою Володимир Зеленський на цій зустрічі доведе непохитність проєвропейського курсу України.

"Що стосується Президента Зеленського, я сподіваюся, що він доведе Байдену серйозність свого наміру зробити Україну європейською країною. Це демократія. Він має намір зміцнити верховенство права в Україні, тому що це те, що він обіцяв зробити на виборах. І це те, на чому наполягали українці, стоячи на Майдані", — зауважив Фрід.

На його думку, ця зустріч буде важливою.

"І це буде шанс для Президента Байдена показати світу, що ми підтримуємо наших друзів, і шанс вивести українсько-американські відносини з пастки, до якої американська політика потрапила через Трампа. І повернутися до позиції захисника демократії, вільного світу", — наголосив дипломат.

Читайте також: Зеленський зустрічається з міністром оборони США

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський прибув до Вашингтона з робочим візитом на запрошення Президента США Джозефа Байдена.

1 вересня мають відбутися перемовини глав держав.

Завершення візиту заплановане на неділю, 5 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-