Президентський і парламентський рейтинги: за кого зараз проголосували б українці

Президентський і парламентський рейтинги: за кого зараз проголосували б українці

Опитування
Укрінформ
Чинний глава держави Володимир Зеленський продовжує лідирувати у президентському рейтингу: за нього готові проголосувати 18% серед усіх респондентів та 30% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Щодо парламентських виборів, то серед тих, хто визначився та іде на вибори, лідирує партія "Слуга народу" (22,2%).

Як передає Укрінформ з посиланням на повідомлення Українського інституту майбутнього у Фейсбуці, про це свідчать результати соціологічного дослідження "Електоральні настрої населення: липень 2021 року".

Згідно з дослідженням, рейтинг Зеленського, після червневого падіння на 3%, стабілізувався на рівні 30% серед тих, хто визначився та іде на вибори. Зокрема, він лідирує в чотирьох із п’яти макрорегіонів (на Донбасі першу сходинку посідає не він, а співголова парламентської фракції ОПЗЖ Юрій Бойко). Також у цьому контексті автори дослідження звертають увагу на велику кількість виборців Зеленського віком 18-24 роки (27%), а також низьку кількість – віком 55+ років (10%).

Як зазначається у повідомленні, п’ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко вийшов на стабільне друге місце із певним відривом від третьої та четвертої сходинки (16,2% серед тих, хто визначився та іде на вибори). Проте навіть у своїх базових регіонах (у Центрі і на Заході) він програє Зеленському, констатують соціологи. Так, у Центрі Порошенко має 19% серед тих, хто визначився і хоче йти на вибори, а Зеленський – 30% відповідно. Своєю чергою, на Заході рейтинг Порошенка сягає 24% серед тих, хто визначився та хоче йти на вибори, а Зеленського – 29%.

На чітке третє місце вийшла лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко (11,2% серед тих, хто визначився і хоче йти на вибори). Вона посідає третє місце на Заході та у Центрі, четверте на Сході, проте п’яте місце на Півдні та восьме – на Донбасі.

Читайте також: Президентський рейтинг очолює Зеленський, парламентський – «Слуга народу»

За даними дослідження, відбулося просідання рейтингу Бойка (10,3% серед тих, хто визначився та іде на вибори). При цьому в нього з’явився конкурент у вигляді колишнього народного депутата Євгенія Мураєва (5,5% серед тих, хто визначився та іде на вибори). Обидва кандидати показують високі результати на південному сході та Донбасі.

Лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко та експрем’єр Володимир Гройсман займають п’яте та шосте місця відповідно. Смешко має 6,7% підтримки виборців, а Гройсман – 5,6%. Зокрема, вони показують найкращі результати у Центрі (Гройсман – 9%; Смешко – 7%) і на Заході (Гройсман – 6%; Смешко – 9%).

Як зауважують соціологи, важливо також звернути увагу на рейтинги кандидатів у Президенти, які представляють проросійські політичні сили. Так, усі кандидати від таких політичних партій (Бойко, Мураєв, Анатолій Шарій, Віктор Медведчук) у національному розрізі ділять нішу у 21% серед тих, хто визначився і хоче йти на вибори. Відповідно, у макрорегіоні Донбасу серед тих, хто визначився та іде на вибори, вони сумарно мають 54%, у південному макрорегіоні – 37%, у східному – 34%, у центральному – 12%, у західному – 8%.

Щодо парламентських виборів, то серед тих, хто визначився та іде на вибори, лідирує партія "Слуга народу" (22,2%). Далі рейтингові позиції розподіляються наступним чином: "Європейська солідарність" (16%), "Батьківщина" (14%), "Опозиційна платформа – За життя" (13,6%), "Сила і честь" (6%), "Українська стратегія Гройсмана" (4,7 %), "НАШІ" (4,5 %), "Свобода" (3,8 %), Партія Шарія (2,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,6%), "УДАР" (2,2%), "Голос" (1,8%), "За майбутнє" (1,7%), "Громадянська позиція" (1,3%), "Перемога Пальчевського" (0,5%), "Пропозиція" (0,3%).

Дослідження було проведене Українським інститутом майбутнього спільно з "Нью Імідж Груп" з 17 липня по 1 серпня 2021 року серед 5000 респондентів віком від 18 років і старше. У кожному з п’яти виділених макрорегіонів (Захід, Центр, Південь, Схід, Донбас) було опитано по 1000 осіб. Опитування проводилося серед жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) методом face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою на планшеті. Статистична похибка для вибіркової сукупності в цілому з імовірністю 0,95 не перевищує 1,41%, на регіональному рівні – 3,16% (теоретична похибка без урахування вибіркового дизайн-ефекту).

Склад макрорегіонів: Захід – Волинська область, Закарпатська область, Івано-Франківська область, Львівська область, Рівненська область, Тернопільська область, Хмельницька область, Чернівецька область. Центр – Вінницька область, Житомирська область, Кіровоградська область, Київська область (включно з м. Київ), Полтавська область, Черкаська область, Чернігівська область. Південь – Запорізька область, Миколаївська область, Одеська область, Херсонська область. Схід – Дніпропетровська область, Сумська область, Харківська область. Донбас – Донецька область, Луганська область.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-