Комітет ВР пропонує позбавити «депутатських» виплат за липень 73 парламентаріїв

Комітет ВР пропонує позбавити «депутатських» виплат за липень 73 парламентаріїв

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР звертається до голови парламенту Дмитра Разумкова з пропозицією припинити відшкодування витрат, які пов’язані з виконання депутатських повноважень за липень цього року, 73 народним депутатам.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради Павло Фролов (парламентська фракція "Слуга народу").

"Регламентний Комітет ВР звернувся до спікера щодо невиплат "депутатських" (45 тис. грн) за липень цього року 73 нардепам", – написав Фролов.

Так, він зазначив, що виплат мають бути позбавлені 23 депутати від фракції "Опозиційна платформа – За життя" у Верховній Раді, 14 від "Слуги народу", 10 від депутатської групи "За майбутнє" у ВР, шість від депутатської групи "Довіра", шість від парламентської фракції "Всеукраїнське об‘єднання "Батьківщина", чотири від "Європейської солідарності", один депутат від "Голосу", а також дев’ять позафракційних парламентаріїв.

Читайте також: Шестеро депутатів пропустили всі засідання Ради у червніКВУ

Згідно з цими даними, економія бюджетних коштів у зв’язку із невиплатою "депутатських" за липень становитиме 3,6 млн гривень.

Регламентний Комітет ВР також запропонував "реабілітувати" чотирьох депутатів від "Слуги народу", двох від “Батьківщини” та одного від “Опозиційної платформи — За життя”, які були відсутні у липні через поважні причини.

"Перелік "прогульників" не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини (лікарняний/відрядження/відпустка/суд) неучасті депутатів у голосуваннях на пленарних або у засіданнях комітетів виплати будуть поновлені", – зазначив Фролов.

Він пояснив, що у разі пропуску понад 30% голосувань або неучасті у засіданні комітету народний депутат позбавляється зарплати за відповідний день. Якщо в цілому за місяць відсоток голосувань менше 70 або кількість пропусків засідань комітету – понад 50%, парламентарій втрачає "депутатські" виплати.

Як повідомляв Укрінформ, п’ята сесія парламенту розпочалася 2 лютого 2021 року, а закінчиться 23 липня 2021 року. Планується, що шоста сесія парламенту дев’ятого скликання розпочнеться 7 вересня 2021 року, а завершиться 21 січня 2022 року.

Читайте також: Рабінович очолив рейтинг прогульників Ради за пів року — ОПОРА

Наразі у Верховній Раді налічуються 422 народні депутати, серед яких - 247 входять до фракції "Слуга народу", 44 до "Опозиційної платформи - За життя", 27 до "Європейської солідарності", 24 до "Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", 20 до "Голосу", 23 до депутатської групи "За майбутнє", 17 до депутатської групи "Довіра" та 20 позафракційних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-