В Україні зареєстровані 370 політичних партій - ОПОРА

В Україні зареєстровані 370 політичних партій - ОПОРА

Укрінформ
За інформацією Громадянської мережі ОПОРА в Україні зареєстровано 370 політичних партій - приблизно стільки ж, як і у Великій Британії.

Про це повідомила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська під час круглого столу в Укрінформі.

"Зараз в Україні зареєстровано 370 партій. До прикладу, в Литві їх 77, у Польщі - 87, у Німеччині - 116, у Сполученому Королівстві - 379 (тобто ми дуже близькі до них), Франція - 680 політичних партій, в Іспанії політичних об'єднань зареєстровано 5 тисяч. Тому очевидно, що виключно статистичні дані скоріше демонструють певну циклічність процесів, і те, що в Україні були належні умови для реєстрації політичних партій", - розповіла Айвазовська.

За її словами, в Україні є ринок політичних партій, який чітко демонструє, що вони є прибутковими організаціями, і їх  використовують з маніпулятивними цілями.

Читайте також: Заборону політичної реклами підтримують понад 40% українців

Айвазовська висловила переконання, що стосовно діяльності партій має бути максимально доскональне ліберальне законодавство. "Але ліберальність не означає повну безконтрольність з точки зору підзвітності, прозорості, відкритості діяльності, і для громадян, і в першу чергу членів політичних партій", - додала вона.

Як повідомлялося, в Укрінформі презентували результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”. Згідно з даними опитування, в Україні політичним партіям довіряють дещо менше 20% респондентів, а три чверті - не довіряють.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-