Тимошенко починає організацію п‘яти всеукраїнських референдумів

Тимошенко починає організацію п‘яти всеукраїнських референдумів

Укрінформ
Голова партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що починає організацію проведення п’яти всеукраїнських референдумів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це вона сказала під час пресконференції у Києві.

"Я оголошую про початок проведення п‘яти паралельних всеукраїнських референдумів", – заявила Тимошенко.

За її словами, планується винести питання, які стосуються заборони продажу сільськогосподарських земель та об'єктів стратегічної власності, постачання населенню українського газу та атомної електроенергії з 30% рентабельністю. Тимошенко також поставить українцям запитання, чи підтримують вони легалізацію грального бізнесу та марихуани.

Вона додала, що має конкретний план-графік проведення референдуму. Він передбачає створення ініціативної групи з усіх охочих громадян України, з якою буде остаточно узгоджено перелік питань до розгляду на референдумі.

Читайте також: Стефанчук вважає, що на референдумі треба вирішувати питання вступу до ЄС і НАТО

Тимошенко зауважила, що вже десять тисяч українських громадян висловили бажання стати членами групи. За її словами, Центральна виборча комісія протягом десяти днів має затвердити діяльність ініціативної групи, порядок денний референдуму, а також листи-бланки для збору трьох мільйонів підписів громадян України, які свідчитимуть про те, що українці підтримують проведення референдуму.

Згідно із планом, зібрані підписи знову передадуть у ЦВК для розгляду і перевірки, а рішення ЦВК буде передано на підпис Президенту.

Читайте також: Закон про референдум позбавить політиків монополії на ухвалення рішень – Мін’юст

"Тільки після проходження цього бюрократичного процесу буде проведено референдуми", – додала Тимошенко.

Як повідомлялося, Юлія Тимошенко неодноразово оголошувала про наміри організувати всеукраїнський референдум.

Верховна Рада 26 січня 2021 року ухвалила ініційований Президентом Закон "Про всеукраїнський референдум".

Згідно із законом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України; питання загальнодержавного значення; питання про зміну території України за умови збереження територіальної цілісності нашої держави, а також про втрату чинності тим чи іншим законом України або окремими його положеннями.

8 квітня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний законодавчий акт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-