Кабмін не збирається «виселяти» міністерства у регіони - Немчінов

Кабмін не збирається «виселяти» міністерства у регіони - Немчінов

Ексклюзив
Укрінформ
У рамках деконцентрації органів виконавчої влади у регіонах будуть створювати нові відомства, а не переносити туди органи, які вже є у Києві.

Про це міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов сказав у коментарі кореспонденту Укрінформу.

«Можемо говорити про те, що, наприклад, новостворені органи, які не забезпечені приміщеннями, кадровим потенціалом у Києві, можуть бути розміщені із самого початку в регіональних центрах, де буде такий стимул для розвитку як регіону, так і підготовки місцевих кадрів з впровадженням їх на державну службу, ефективного урядування», - сказав Немчінов.

За його словами, аби розпочати це, треба, щоб Верховна Рада ухвалила напрацьований урядом законопроєкт про зміни до закону про Кабінет Міністрів. «Ми готові будемо перейти до конкретної дорожньої карти після внесення змін до закону про Кабінет Міністрів. Це урядовий законопроєкт, який найближчим часом після розгляду уряду буде направлений у Верховну Раду. Ми передбачаємо можливість ухвалювати рішення про розміщення центральних органів виконавчої влади не тільки у місті Києві. Я думаю, що народні депутати підтримають таку пропозицію», - додав міністр.

Урядовець зазначив, що такі ініціативи втілюються у життя у рамках виконання пункту «Ефективне урядування» програми діяльності Кабінету Міністрів, а також у межах передвиборчої програми Володимира Зеленського, яка є одним із основних документів разом із програмою політичної партії «Слуга народу» для програми діяльності КМУ. "Відповідно, на виконання цього ми розробили концепцію, яку представили експертному середовищу», - сказав Немчінов.

Читайте також: Концепцію кризової «гарячої лінії» винесуть на розгляд уряду - Немчінов

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок під час засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління було обговорено деконцентрацію органів виконавчої влади, яка дасть можливість рівного розвитку регіонів; наближення процесу формування та реалізації політик до людей; зменшення навантаження на місто Київ; створення нових робочих місць у регіонах, покращення можливості для працевлаштування, підвищення внутрішньої трудової міграції; стимулювання економічного розвитку регіонів; прискорення процесів реінжинірингу, цифрової трансформації та зменшення ролі чиновників у житті людини.

Міністр КМУ 22 березня заявив, що уряд підготував та найближчим часом обговорить з експертами концепцію деконцентрації повноважень центральних органів виконавчої влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-