Катастрофа літака МАУ: Єнін обговорив зі спецпредставником Держдепу звіт Ірану

Катастрофа літака МАУ: Єнін обговорив зі спецпредставником Держдепу звіт Ірану

Укрінформ
Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін обговорив із спецпредставником Державного департаменту США з питань Ірану Робертом Маллі ситуацію навколо фінального технічного звіту щодо причин катастрофи літака МАУ у січні 2020 року.

Про це він повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Щойно обговорили зі спеціальним представником Держдепу США з питань Ірану паном Робертом Маллі поточну ситуацію навколо нещодавно опублікованого фінального технічного звіту зі збиття PS 752 в небі над Тегераном 8 січня 2020. Наголосив на абсолютній упередженості та невідповідності цього документа вимогам Чиказької конвенції», - заявив Єнін.

За його словами, йдеться не лише про неповагу до пам’яті загиблих, а й високий ризик повторення аналогічних інцидентів в іранському, і не тільки, повітряному просторі.

«Мій американський колега висловив повну підтримку України щодо необхідності встановлення справедливості та істини в питанні PS752. Узгодили наші подальші кроки на цьому напрямку», - зауважив заступник глави МЗС України.

Як повідомлялося, іранський орган цивільної авіації 17 березня оприлюднив остаточний звіт щодо катастрофи українського пасажирського літака у січні 2020 року. У документі зазначається, що причиною рішення збити літак була помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як "ворожий об'єкт".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану спробою приховати справжні причини авіакатастрофи, а його заступник Євгеній Єнін заявив, що Україна вимагатиме розгляду на Раді ICAO оприлюдненого Іраном звіту щодо катастрофи літака МАУ, а також відновлення та продовження іранською стороною технічного розслідування.

Літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, зазнав катастрофи в Ірані 8 січня 2020 року. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Всі 176 людей, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.

Читайте також: Авіатроща МАУ: Україна донесла до ІКАО свою позицію стосовно звіту Ірану

Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

20 лютого 2021 р. в Ірані заявили про завершення розслідування у справі про катастрофу українського літака над Тегераном.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-