Кулеба: Якби Словаччина не вибачилася за слова прем’єра, реакція України була б жорсткою

Кулеба: Якби Словаччина не вибачилася за слова прем’єра, реакція України була б жорсткою

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що якби Словаччина відразу не вибачилася за некоректне висловлювання прем’єр-міністра Ігоря Матовича, Україна вжила б подальших жорстких кроків.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Кулеба заявив журналістам, коментуючи обіцянку Матовичем "Закарпатської України" в обмін на вакцину з Росії.

Очільник МЗС нагадав, що він виступив з публічною позицією, що "жарт" прем’єр-міністра Словаччини є "невдалим, недолугим і неприйнятним" ще до розмови із словацьким колегою Іваном Корчоком.

"Якби Словаччина відразу не вибачилася за ці слова, ми пішли б на подальші кроки, тому що такі речі не можна пробачати. Однак для словацьких колег ця фраза також стала шоком, і тому відразу вибачення приніс міністр закордонних справ від імені держави, сьогодні вранці вибачився і прем'єр-міністр Словаччини, він зробив це публічно", - сказав Кулеба.

Читайте також: Словаччина вибачилася перед Україною за жарт прем'єра про Закарпаття

При цьому очільник МЗС ще раз наголосив, що він особисто виступає за дуже дружні й максимально конструктивні відносини з нашими західними сусідами, і зі Словаччиною нас дуже багато всього об'єднує.

"Але ніхто ніколи не матиме права будь-яким словом чи натяком ображати Україну, ставити під сумнів її територіальну цілісність або намагатися демонструвати, що доля України вирішується десь, окрім України. І в цьому плані при всій дружбі зі словацькими колегами наша реакція на подібні дії буде не просто жорсткою, а вкрай жорсткою", - запевнив Кулеба.

Читайте також: Прем'єр Словаччини вибачився перед Україною за невдалий жарт про Закарпаття

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України запросило тимчасового повіреного у справах Словацької Республіки Матуша Корбу й висловило протест через невдалий жарт прем’єр-міністра Словаччини Ігора Матовича щодо обіцянки віддати росіянам Закарпатську Україну в обмін на вакцину.

Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович 4 березня вибачився перед Україною за своє некоректне висловлювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-