Зеленський підписав закон про імпічмент

Зеленський підписав закон про імпічмент

Оновлено
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Відповідна інформація оприлюднена на сайті Верховної Ради.

"Повернуто з підписом від Президента", - зазначено на сторінці законопроєкту.

Читайте також: Закон про імпічмент відправили на підпис Зеленському

Як повідомляв Укрінформ, ВР ухвалила цей закон 10 вересня.

Він передбачає, що може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Законом передбачено, що з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування створюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія (ТСК), до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Ця ТСК готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.

Пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться ці висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Після ухвалення рішення про звинувачення Президента Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Читайте також: Рада відмовилася скасовувати результат голосування за закон про імпічмент

Відповідно до закону рішення про імпічмент Президенту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КС і ВС засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

Також закон визначає, що в разі неприйняття Радою постанови про усунення Президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту має вибачитися перед главою держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-