Під

Під "формулою Штайнмаєра" можна сховати що завгодно - Безсмертний

Укрінформ
Експредставник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний пояснив передісторію появи «формули Штайнмаєра».

Про це Безсмертний розповів в ефірі телеканалу ATR.

Про це Безсмертний розповів в ефірі телеканалу ATR.

«Назву «формула Штайнмаєра» було вперше використано в жовтні 2015 року після зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі. Під час промови міністра закордонних справ Німеччини в залі не було нікого з лідерів держав. Озвучено було буквально таке: «Після прийняття Верховною Радою України закону про вибори і набрання ним чинності, через 90 днів на окупованій території проводяться вибори». Все", - пояснив Безсмертний.

Однак, зазначив він, через деякий час, «повернувшись додому, про це почали говорити зовсім інакше. Оточення президента Путіна говорило одне, зовсім інше на пресконференції було сказано канцлером Меркель і президентом Олландом, і зовсім інше - президентом Порошенком. Ще через три місяці до Тристоронньої контактної групи надійшов лист від міністрів закордонних справ Німеччини та Франції, в якому було викладено норму, що звучить так: «Після прийняття закону України про вибори на Донбасі, проходять вибори. Закон про особливості місцевого самоврядування застосовується до 20:00 у день виборів на тимчасовій основі, а з моменту верифікації місією ОБСЄ відповідності виборів нормам закон про особливий порядок місцевого самоврядування діє на постійній основі».

Безсмертний говорить, що в нього «немає сумнівів, що ця позиція була розроблена в Кремлі й подарована Парижу і Берліну, після чого прийшла в ТКГ».

Разом з тим він підкреслив: «ніхто й ніколи на нормандському форматі не затверджував жодного тексту. <...> 2015 року на конференціях і в Парижі, і в Берліні було вирішено, що немає ніякої потреби вносити зміни до Конституції України для вирішення цього міжнародного конфлікту. <...> Взагалі, я б говорив про «формулу Штайнмаєра» як про якусь назву, за якою можна заховати все, що завгодно. Але я наполягаю на тому, що українська позиція має виходити з того, що ніяких змін до Конституції вносити не потрібно», - заявив Безсмертний.

Як повідомлялося 13 вересня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що українська влада опрацьовує можливість проведення місцевих виборів по всій країні, включаючи окремі райони Донецької і Луганської областей.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що «формула Штайнмаєра» і всі пункти Мінських угод будуть розглядатися на саміті «нормандської четвірки».

Читайте також: Клімкін пояснив, що таке "формула Шнайнмаєра"

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що так звана "формула Штайнмаєра" не є дорожньою картою виконання Мінських угод або планом деескалації, вона передбачає особливий статус ОРДЛО за допомогою чесних, демократичних виборів відповідно до стандартів ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-