Климпуш-Цинцадзе: Міжнародні партнери не сприймуть реформу СБУ з управлінням

Климпуш-Цинцадзе: Міжнародні партнери не сприймуть реформу СБУ з управлінням "К"

Укрінформ
Міжнародні партнери України не сприймуть законопроєкту про реформування СБУ, в якому буде збережено відділ боротьби з економічною злочинністю.

Про це заявила у коментарі Укрінформу в кулуарах XVI Щорічної зустрічі YES голова комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи намір голови СБУ Івана Баканова залишити в СБУ відділ боротьби з економічною злочинністю.

"Протягом десятиліть це (управління "К" - ред.) був один з інструментів, яким здійснювався тиск на бізнес, і відповідно до закону про нацбезпеку має бути поданий новий законопроєкт про Службу безпеки, який усуває цю невідповідність демократичному підходу і принципам Північноатлантичного Альянсу, куди згідно з Конституцією, ми прагнемо. Баканов казав, що законопроєкт готується і перебуває на останніх стадіях узгодження. Але з моїх джерел мені зрозуміло, що він не є прийнятним для наших партнерів, які так довго і багато працювали з нами над виробленням формули, як має бути реорганізована Служба безпеки України", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що, на її переконання, це гальмуватиме Україну на шляху до НАТО.

Стосовно тези голови СБУ, що без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю неможливо подолати тероризм і наркоторгівлю, Климпуш-Цинцадзе зауважила, що протягом десятиліть "завжди знаходилися аргументи, які виглядали переконливими, щоб зберегти управління "К".

"Варіації цих аргументів були різні, але завжди вони вироблялися. Мені здається, що з таким величезним мандатом, який має і Президент, і політична сила, яка представляє його партію в парламенті, настав час, коли нарешті можливо зробити прорив, щоб наша Служба безпеки виконувала функції, які аналогічні органи виконують у всьому цивілізованому світі", - резюмувала голова Комітету.

Читайте також: Зеленський призначив нових керівників СБУ у чотирьох областях

Як повідомлялося, керівник СБУ Іван Баканов в коментарі для ЗМІ зазначив, що без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю подолати тероризм і торгівлю наркотиками "в принципі неможливо".

Баканов аргументував це тим, що тероризм — це добре налагоджений бізнес, тому не можна "позбавити себе функцій, які дозволяють боротися з тероризмом".

При цьому глава СБУ зазначив, що спецслужби в інших країнах мають повноваження на боротьбу з економічними злочинами, зокрема, у Франції, США та Польщі.

Служба безпеки України працює над питаннями реформування Департаменту контррозвідувального захисту економіки та Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ з метою створення Служби фінансових розслідувань.

Законопроєкт передбачає внесення змін до закону про СБУ в частині трансформації департаменту економіки спецслужби і управління "К".

Раніше Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом уряду, Верховної Ради і правоохоронних органів заявив про необхідність прийняти концепцію реформування СБУ. За словами Президента, необхідно прийняти закон про внесення змін до закону України про СБУ в новій редакції і закон України про нацбезпеку.

У свою чергу прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що СБУ необхідно ліквідувати департамент, який займається протидією економічним злочинам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-