Баканов хоче залишити в СБУ відділ боротьби з економічною злочинністю

Баканов хоче залишити в СБУ відділ боротьби з економічною злочинністю

Укрінформ
Керівник СБУ Іван Баканов зазначив, що без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю подолати тероризм і торгівлю наркотиками "в принципі неможливо".

Про це Баканов сказав в коментарі УНІАН.

"Питання не в тому, ліквідовано чи ні відділ "К" чи будь-який відділ у Службі безпеки України взагалі. Питання в функціоналі, який має бути у Служби для того, щоб ефективно боротися з тими загрозами, які сучасний світ ставить перед Україною", - заявив Баканов.

У зв'язку з цим він зазначив, що новий законопроєкт про СБУ, який зараз розробляється, "має передбачити гнучку систему, яка дозволяє Президентові України у разі потреби збільшувати чисельність Служби безпеки України у разі, якщо виникає якась загроза, в тому числі шляхом створення відповідних департаментів".

"Якщо така загроза відпадає, то він своїм указом ліквідує такий відповідний департамент", - додав Баканов.

За його словами, без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю подолати тероризм і торгівлю наркотиками "в принципі неможливо".

Баканов зауважив, що тероризм — це добре налагоджений бізнес.

"Там мало фанатиків, всі працюють за гроші, тому ви не можете позбавити себе функцій, які дозволяють боротися з тероризмом", - заявив Баканов.

При цьому він додав, що "кошмарити" бізнес не можна за жодних обставин.

Водночас Баканов зазначив, що в останні місяці СБУ своєю діяльністю доводить, що може ефективно виконувати свої завдання і не чинити тиску на підприємців.

При цьому, коментуючи заяву Офісу Президента, що відділ "К" буде неминуче ліквідовано, Баканов заявив: "Якщо так вважає Президент - буде ліквідований".

"Але ми повинні об'єктивно доповідати про стан справ", - додав він.

При цьому глава СБУ зазначив, що спецслужби в інших країнах мають повноваження на боротьбу з економічними злочинами, зокрема, у Франції, США та Польщі.

"Тому скажіть, будь ласка, чому в цих службах ці функції є, і вони задовольняють суспільство, а у нас чомусь їх не повинно бути?", - зазначив Баканов.

Водночас він визнав, що СБУ має реформуватися і стати сучасною спецслужбою.

"Але питання відібрати, а що далі? Наприклад, будь-яка реформа може бути в якійсь певній частині помилковою. Ми повинні мати можливість щось змінити, не обов'язково змінюючи при цьому закон", - заявив Баканов.

Крім того, він додав, що існують загрози, які потребують додаткових ресурсів і переосмислення, зокрема, кіберзагрози і захист об'єктів критичної інфраструктури. Водночас Баканов зазначив, що реформування СБУ відбудеться в будь-якому варіанті.

Читайте також: СБУ розпочала реформу, не чекаючи на прийняття закону - Гітлянська

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України працює над питаннями реформування Департаменту контррозвідувального захисту економіки та Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ з метою створення Служби фінансових розслідувань.

Підготовлений законопроєкт, який передбачає внесення змін до закону про СБУ в частині трансформації департаменту економіки спецслужби і управління "К", до парламенту подаватиме Президент.

Раніше Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом уряду, Верховної Ради і правоохоронних органів заявив про необхідність прийняти концепцію реформування СБУ, в якій викласти цілісне бачення української спецслужби в усіх напрямках і перспективах розвитку. Також, за словами Президента, необхідно прийняти закон про внесення змін до закону України про СБУ в новій редакції і закон України про нацбезпеку.

У свою чергу прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що СБУ необхідно ліквідувати департамент, який займається протидією економічним злочинам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-