Кучма пояснив, де не місце компромісу у проблемі Донбасу

Кучма пояснив, де не місце компромісу у проблемі Донбасу

Укрінформ
Прагнення учасників «нормандської четвірки» якнайшвидше вирішити проблему Донбасу не має шкодити національним інтересам України.

Про це заявив журналістам представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма у кулуарах 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Компроміси треба шукати, але не за рахунок інтересів України. А сьогодні так швидко всі хочуть цю проблему вирішити, - так, як я розумію, сьогодні Макрон себе поводить, - але, за великим рахунком, ми не бачимо, щоб це було в інтересах України. Хоча дипломатія повинна працювати, як сказав сьогодні Президент», - зазначив Кучма.

Стосовно наполягання української сторони на проведенні найближчим часом зустрічі «нормандської четвірки», він зауважив, що вона потрібна для остаточного з'ясування позицій усіх її учасників.

Читайте також: Волкер зустрівся з колишніми президентами України

«Ми ж не знаємо їхньої позиції, бо є позиція президента Кремля, є позиція Макрона, є позиція Німеччини, а є ще позиція, до якої прислухаються, представника США Волкера. Востаннє вони («нормандська четвірка» - ред.) зустрічалися в жовтні 2016 року. За цей час яка в них думка про подальший розвиток подій в Україні? Бо ми бачимо, що в них, насправді, не було бажання вирішити цю проблему, а було бачення, що вона сама по собі вирішиться. Вона не вирішиться, ми це бачимо на всіх пострадянських (територіях) , - заявив Кучма.

Коментуючи повернення до обговорення так званої формули Штайнмаєра, він зауважив, що це рішення мають прийняти лідери «нормандського формату».

«Ми контактна група, ми не приймаємо остаточного рішення, ми тільки можемо давати рекомендації. Але там є те, з чим можна погодитися, а з чим - категорично ні. Там же весь час ідуть розмови, щоб провести вибори на Донбасі. А які вибори, коли люди ходять із зброєю? Вибори можна проводити тоді, коли війська пішли геть з України, коли важка техніка пішла, коли українська влада з'явилася, коли туди можуть приїхати журналісти», - резюмував представник України в ТКГ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-