Комітет Ради не підтримав звільнення Полторака

Комітет Ради не підтримав звільнення Полторака

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони не підтримав подання Президента України Володимира Зеленського про звільнення міністра оборони Степана Полторака.

Таке рішення члени комітету ухвалили на засіданні у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До озвучення Президентом своєї позиції щодо наступного міністра оборони не підтримувати проект постанови про звільнення Полторака Степана Тимофійовича з посади міністра оборони", - оголосив голова комітету Сергій Пашинський.

У засіданні комітету брав участь представник Президента Руслан Стефанчук, щоб обґрунтувати необхідність подання про звільнення Полторака.

"Внесення - у межах конституційних повноважень Президента, який діє в порядку, передбаченому статтею 85 і 106 Конституції України. Що стосується доцільності, я думаю, це виключна компетенція Президента - він її обґрунтував", - сказав Стафанчук.

Водночас на запитання членів комітетів, чому від Президента немає одночасного подання кандидатури нового міністра оборони, Стефанчук пояснив, що такого не передбачено жодним нормативно-правовим актом та Конституцією України.

"Але з практики я вам гарантую, що як тільки буде задоволено це подання, одразу буде внесено подання на наступного міністра оборони", - додав Стефанчук.

Читайте також: Зеленський вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, Полторака і Грицака

Водночас участь у засіданні брав і міністр оборони Степан Полторак, який наголосив, що готовий виконувати свої обов'язки, доки ВР не прийме рішення про його звільнення. Також міністр наголосив, що готовий допомагати новому керівництву оборонного відомства у разі, якщо його знання і досвід будуть потрібні.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради подання про звільнення Полторака з посади міністра оборони, а також Павла Клімкіна - з посади міністра закордонних справ та Василя Грицака - з посади голови СБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-