Затягування і бездіяльність: у Гаазі

Затягування і бездіяльність: у Гаазі "розібрали" зловживання Росії в суді

Укрінформ
Під час підготовки до розгляду в Міжнародному суді ООН справи Україна проти Росії, РФ вдавалася до різних зловживань — бездіяльності, затягування справи, відсутності співпраці тощо.
Про це під час свого виступу у Міжнародному суді ООН заявив професор Жан-Марк Тювенін. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль оприлюднила ключові елементи його виступу у Facebook.

“Це є зловживаннями перед Судом: бездіяльність, пасивність, недоговорки, затягування справи, відсутність співпраці; в цілому, поведінка, що є явним порушенням зобов'язань Росії за Конвенцією”, - заявив Тювенін.

Разом з тим він наголосив, що “Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрювані в тому, що брали участь у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ”.

Читайте також: Міжнародний суд ООН оприлюднив меморандум України у справі проти Росії

“Росія вчинила збройну агресію проти України, окупувала частину її території, анексувала Крим. Це загальновідомі факти, які беззаперечно вказують, що Росія надає підтримку тероризму. Така поведінка неприйнятна. Але замість того, щоб визнати свою провину, Росія робить жалюгідні спроби виправдати себе”, - наводить кореспондент Укрінформа виступ Тювеніна.

Росія “намагається уникнути вивчення всіх доказів, тому просить суд на цій фазі визначити відсутність юрисдикції”, - заявила журналістам Зеркаль під час перерви у засіданні суду. Разом з тим вона висловила сподівання, що Міжнародний суд уважно вивчить усі надані Україною докази під час розгляду справи по суті.

Як повідомляв Укрінформ, 3-7 червня в Міжнародному суді ООН в Гаазі відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Напередодні, 3 червня, виступила РФ, яка намагалася довести відсутність юрисдикції Міжнародного суду щодо ініційованого Україною позову. У вівторок, 4 червня, свою позицію представляє українська делегація на чолі із заступником міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарської громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-