Рада може ухвалити закон про процедуру імпічменту вже в четвер - Парубій

Рада може ухвалити закон про процедуру імпічменту вже в четвер - Парубій

Укрінформ
Верховна Рада планує у четвер ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії, який передбачає запровадження процедури імпічменту.

Про це сказав Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я планую, це буде орієнтовно о першій годині (у вівторок – ред.), ми перейдемо до розгляду закону про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії. Хочу нагадати, що комітет провів дуже ґрунтовне обговорення і прийняв позитивне рішення щодо законопроекту. Правок багато, але менше тисячі. Я сподіваюся, що ми зможемо провести обговорення у вівторок після обіду і протягом середи. І в четвер близько 10.40-11.00 ми зможемо вийти на прийняття рішення», - зазначив Парубій.

За його словами, попередній досвід розгляду поправок дає підстави розраховувати, що Верховна Рада за півтора дня зможе їх розглянути.

Як повідомляв Укрінформ, 25 квітня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект 1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України". Законопроектом пропонується урегулювати правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій.

Зокрема, документ пропонує визначити, що підставами для утворення тимчасової слідчої комісії можуть бути повідомлення про порушення Конституції України, законів України органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими, службовими особами, керівниками (або посадовими особами, що виконують їх обов'язки) підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, що становлять суспільний інтерес.

Серед них - повідомлення про обставини, які загрожують суверенітету, територіальній цілісності України або її економічним, науково-технічним, національно-культурним, соціальним інтересам, охороні довкілля, а також повідомлення про масове порушення прав, свобод і законних інтересів громадян, їх об'єднань або зловживання владою посадовими, службовими особами, що завдало істотної шкоди суспільним інтересам.

Читайте також: Рада може взятися за проект Виборчого кодексу у четвер - Парубій

Також передбачається, що тимчасова спеціальна комісія утворюється Верховною Радою України для підготовки і попереднього розгляду питань, а також для підготовки і доопрацювання проектів законів та інших актів Верховної Ради України на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проектів не належить до предметів відання комітетів, утворених Верховною Радою України, крім випадку утворення спеціальної комісії для продовження роботи над законопроектом про внесення змін до Конституції України.

Законопроект було зареєстровано в парламенті в листопаді 2014 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-