Путін готує несприятливий фон для першого діалогу з новим президентом — Геращенко

Путін готує несприятливий фон для першого діалогу з новим президентом — Геращенко

Укрінформ
Перший віце-спікер назвала хамськими заяви президента Російської Федерації про видачу паспортів РФ усім українцям і наголосила, що Володимир Путін готує несприятливий фон для першого діалогу з новообраним президентом України.

Про це вона висловилася на своїй сторінці у Facebook.

“Путін робить хамські заяви про РФешну паспортизацію всіх українців. Традиційна його КДБшна тактика - піднімати ставки і нагнітати ситуацію, створюючи кризи перед важливими зустрічами. Він готує несприятливий фон для першого діалогу з новообраним президентом. Нічого нового і неочікуваного”, - написала Геращенко.

Водночас вона додала, що ЄС, США, ОБСЄ й інші міжнародні організації - мають великі очікування, “мовляв, відкриваються нові можливості”.

“Також нічого неочікуваного. Всі усвідомлюють, що Порошенко і далі б гнув свою лінію в переговорах і з Путіним, і зі світом. Й очікують, що український неофіт може змінити тактику, й, можливо, вдасться досягти бодай якогось прогресу по Донбасу. Всі прагнуть перезагрузки. Це очікувано і непогано. Але є одне але..., прагнуть перезагрузки за рахунок України і компромісів виключно з української сторони”, - зауважила перший-віце-спікер.

За її словами, небезпека такого підходу відчутно прозвучала під час спеціальних дебатів в Радбезі ООН, де Росію і Путіна “сором‘язливо майже не згадували”.

“Путін навіть в Китаї виставив претензії Україні щодо політичного блоку мінських угод. Українська відповідь тут має бути чітка і однозначна”, - наголосила вона.

Зокрема, Геращенко вважає, що першочерговим є виконання безпекового блоку мінських угод, гуманітарного та політичного блоку.

Водночас вона вважає недопустимими підміни пріоритетів.

“Бо ця риторика і підміна пріоритетів була дуже помітна під час радбезу ООН). Й коли ми говоримо про заручників, то мова йде не лише про незаконно утримуваних на окупованих територіях, а й політв‘язнів Кремля в російських тюрмах, долі яких росіяни категорично всі ці роки відмовлялися обговорювати в Мінську. Всіх на всіх - це й звільнення Сенцова, Сущенка, Кольченка, Гриба, Карпюка, Сизоновича, інших”, - наголосила перший віце-спікер.

Читайте також: Зеленський — Путіну про "паспортизацію": Не слід говорити з Україною мовою загроз

Вона виділила ще одну небезпеку: “РФ і їх маріонетки з ОРДЛО не підтверджують нам утримання десятків військових і цивільних, приховують інформацію про них, вимагаючи, натомість, віддати сотні засуджених сепаратистів, росіян (яких включають в списки ОРДЛО) й підтверджуючи на обмін пару десятків заручників”.

Особливим болем Геращенко назвала питання щодо зниклих безвісти.

“Росіяни 4 роки категорично відмовляються створити тристоронній механізм з МКЧХ, підштовхуючи до створення групи лише з псевдореспубліками. А це - легітимізація відокремлення Донбасу”, - сказала Геращенко.

Водночас вона зауважила, що України виконала політичний блок мінських угод.

“Ми прийняли і закон про амністію (під яку, до речі, не підпадають терористи і вбивці, а от «заблудші» - так), й про особливості місцевого самоврядування. Але ці закони не вступили в силу через РФ і Кремль, які провели на окупованих територіях незаконні вибори в 14 і 18”, - стверджує Геращенко.

Вона зазначила, що для реалізації політичного блоку “Путін має скасувати свої укази про визнання так званих документів ОРДЛО і так званих результатів так званих виборів, Путін має скасувати свої ж укази про незаконну паспортизацію українців, в ОРДЛО мають бути негайно розформовані всі псевдооргани псевдовлади, а будь-які регіональні вибори на Донбасі можуть відбуватися тільки після демілітаризації і за українськими законами”.

Геращенко наголосила, що Україна має твердо стояти на позиції: “жодних прямих переговорів з маріонеточними, створеними РФ режимами, жодної легітимізації псевдореспублік”.

“Виклики дуже серйозні. Компроміси завжди важливі, але точно не за рахунок тільки України. Й неможливі за рахунок здачі українських територій і людей”, - підсумувала перший віце-спікер.

Як повідомляв Укрінформ, 24 квітня президент РФ Путін затвердив указ "Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку". У документі наголошується, що жителі окупованих територій України Донецької і Луганської областей України мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

При цьому, переможець президентських перегонів в Україні Володимир Зеленський порадив російській владі не витрачати даремно час, "намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-