Зеленський обіцяє проаналізувати

Зеленський обіцяє проаналізувати "мовний" закон після інавгурації

Укрінформ
Лідер президентських виборів Володимир Зеленський заявляє, що після його вступу на посаду Президента України буде зроблено ретельний аналіз закону про мову на предмет дотримання в ньому конституційних прав та інтересів усіх громадян України.
Про це йдеться у заяві Зеленського, переданій Укрінформу його прес-службою.
“Законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян”, - заявив Зеленський.

За його словами, перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які можна подолати лише разом. “Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки”, - зазначив Зеленський.

Читайте також: У Раді вважають, що Зеленському пора вже "виходити з-за куліс"

Водночас він наголосив, що українська мова – єдина державна мова в Україні. “Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство”, - зазначив лідер президентських виборів.

Однак, за словами Зеленського, питання у методах, якими втілюється в життя цей стратегічний курс. “Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення”, - заявив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 25 квытня, Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За його ухвалення проголосували 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон про мову відразу після надходження його на підпис.

"Робота над мовним законом тривала кілька років. Із нього прибрали і каральні інспекції, і структури, які би могли тиснути на бізнес. Текст став гармонійним і збалансованим. Підпишу закон, щойно він надійде мені на підпис", - наголосив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-