У ВР прогнозують ухвалення

У ВР прогнозують ухвалення "мовного закону" наступного пленарного тижня

Укрінформ
Голова ВР Андрій Парубій заявив, що наступного пленарного тижня, який відбудеться з 22 по 26 квітня, парламент перейде до законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної», і закликав депутатів мобілізуватися і скасувати всі свої відрядження.

Про це спікер сказав перед закриттям вечірнього пленарного засідання в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Колеги, хочу вам повідомити, що ми доходимо до завершення розгляду і, очевидно, наступного тижня ми перейдемо до прийняття закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Я хочу повідомити всім, що має бути повна мобілізація всіх фракцій українського парламенту. Я прошу всіх відмінити будь-які відрядження і поїздки. Хочу наголосити, я, як Голова Верховної Ради України, не буду підписувати жодного відрядження протягом наступного тижня, коли ми будемо приймати закон про функціонування державної мови", - наголосив Парубій.

Голова ВР переконаний, що парламент ухвалить позитивне рішення.

"Нам буде важлива повна мобілізація. Колеги, як на Майдані, і тому я всіх закликаю будь-які відрядження відкласти і бути в залі наступного пленарного тижня", - підкреслив Парубій.

Водночас голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький прогнозує, що парламент вийде на ухвалення законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у четвер, 25 квітня.

Про це він сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради після вечірнього пленарного засідання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми дійшли до 1733 поправки. Залишилося ще близько 150–180 поправок. Я думаю, що у вівторок наступного пленарного тижня ми завершимо їх розгляд. Після цього ми попросимо невелику перерву для того, щоб у комітеті підсумувати розгляд усіх поправок, адже їх було дуже багато, щоб винести законопроект на голосування на наступному тижні», - зазначив Княжицький.

На запитання журналістів, чи буде ухвалено законопроект у четвер, 25 квітня, голова профільного комітету відповів: «Поки що виглядає так».

Читайте також: Рада розглянула 87% "мовних" поправок і розійшлася до завтра

Як повідомлялося, в четвер, 11 квітня, депутати розглянули ще 156 поправок до «мовного» законопроекту. У п’ятницю вони розпочнуть свою роботу з розгляду 1833-ї поправки.

Загалом до законопроекту про мову, який Верховна Рада 28 лютого почала розглядати у другому читанні, було подано понад 2 тисячі поправок.

У першому читанні Рада ухвалила законопроект 4 жовтня 2018 року.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-