Країни ЄС дали

Країни ЄС дали "зелене світло" додатковій допомозі Україні

Укрінформ
Стійкість демократичної системи Євросоюзу, зокрема, його здатність протистояти дезінформації та іншим викликам в інформаційній сфері, залежить також від стійкості України, адже відносини між ЄС і Україною мають стратегічну вагу.
Таке переконання у п’ятницю, 5 квітня, у Брюсселі під час виступу на конференції «Громадянське суспільство України та інформаційна стійкість: п’ять років після Майдану» висловив Керівник групи підтримки України в Європейській Комісії Пітер Вагнер (Peter M.Wagner), повідомляє кореспондент Укрінформу.

Захід був організований за сприяння Представництва Канади у Європейському Союзі, та відбувся за участі членів громадянського суспільства України, українських урядовців та неурядових організацій, депутатів Європарламенту, представників Єврокомісії та інших євроінституцій, українського та іноземного дипломатичного корпусу тощо.

«Інформаційна стійкість - це тема, яку ми обговорюємо в ЄС протягом тривалого часу, часто дивлячись на лише на себе. Але дискусія, яка відбулася сьогодні, підтвердила, що не існує стійкості Євросоюзу без стійкості України. Стійка Україна – це така Україна, яка за вашою допомогою здійснює важливі перетворення щодня – у державному адмініструванні, у боротьбі з корупцією та у інших сферах. Ви показали, як виявляти достатню стійкість в умовах дезінформації та інформаційної війни», - зазначив представник Єврокомісії.

Читайте також: ЄС закликає всі країни приєднатися до повної заборони мін

Він зауважив, що Україна для ЄС є «дуже стратегічним партнером». Дискусія, що відбулася під час конференції, підтвердила стратегічну роль, яку громадянське суспільство України відіграє у такому довготерміновому вимірі відносин з Євросоюзом, а також у здійснені масштабних структурних реформ.

«Це є дуже важливим. Сьогодні ми отримали підтвердження, що наші відносини мають стратегічну вагу поза впливом окремих політиків, і навіть поза виборами – вони довгострокові, вони мають стратегічний характер, ми (ЄС) залишаємося разом з країною, разом з її народом», - сказав Пітер Вагнер.

Він визнав, що учасники конференції змогли донести до представників Євросоюзу, а також розташованих у Бельгії міжнародних організацій більш широку картину щодо реалій в Україні, ніж її зазвичай представляють європейські фахівці «піару» або яку можливо побачити після проходження «фільтрації» у соціальних медіа.

«Я дещо запізнився на захід, але з поважної причини. Ми сьогодні обговорювали с країнами-членами можливість виділення нових фондів для підтримки громадянського суспільства в Україні. Ми отримали зелене світло. Сподіваюся, що ці фонди будуть використані найбільш корисним шляхом безпосередньо в Україні вже у недалекому майбутньому», - повідомив Пітер Вагнер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-