Порошенко підписав Стратегію екологічної політики до 2030 року

Порошенко підписав Стратегію екологічної політики до 2030 року

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про Основні засади (стратегію) екологічної політики України на період до 2030 року", який наприкінці лютого парламент підтримав у другому читанні та в цілому.

Про це повідомляє у п'ятницю Міністерство екології та природних ресурсів України.

Оновлену Стратегію екологічної політики підготувало Мінприроди за участю українських та міжнародних експертів із різних галузей економіки.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, завдання нового закону не лише сприяти подоланню наслідків екологічних проблем, а усувати причини їх виникнення.

"Система, яку ми заклали в оновлену Стратегію, успішно діє у країнах ЄС. Це доктрина формування нової екологічної політики. Вона має бути апробована в наших реаліях. Розроблений Мінприроди документ відповідає європейським екологічним стандартам, а також середньостроковим пріоритетам дій уряду, адже успішними у майбутньому будуть тільки ті економіки, які вчасно зуміли перейти до ресурсоефективної, циклічної, низьковуглецевої економіки. Так, Україні ще багато працювати у цьому напрямку, але якщо ми не будемо робити кроків до "озеленення" національної економіки, то ризикуємо опинитися в аутсайдерах. Нам це точно не потрібно", - прокоментував Семерак.

Стратегія, у тому числі, передбачає заходи для зменшення забруднення атмосферного повітря та води і загалом зміни в державному управлінні через запровадження екологічних норм та стандартів, оскільки фактично дві третини населення країни проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам, а стан земельних ресурсів та поверхневих водних об’єктів, якість води в них за ступенем забруднення віднесені до забруднених і дуже забруднених.

Читайте також: Україна отримала новий інструмент екологічної оцінки, з яким працюють у ЄС - Семерак

Як зазначив міністр екології, цілі Стратегії державної екологічної політики України можуть переглядатися кожні 5-6 років залежно від ефективності їх впровадження. На її виконання також буде розроблено Національний план дій, як того вимагає чинне законодавство.

У Мінприроди нагадали, що Україна продовжує імплементацію європейського екологічного законодавства та виконувати свої зобов’язання щодо запровадження екологічних вимог на зразок тих, що діють у країнах ЄС. Зокрема, раніше було ухвалено закони "Про оцінку впливу на довкілля" та "Про стратегічну екологічну оцінку", які зобов’язують враховувати потреби довкілля ще на етапі розробки та ухвалення рішень.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон "Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року" 28 лютого. За ухвалення відповідного законопроекту № 8328 проголосував 241 народний депутат за мінімально необхідних 226.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-