Порошенко не готовий до компромісу щодо Криму та Донбасу

Порошенко не готовий до компромісу щодо Криму та Донбасу

Оновлено
Укрінформ
Президент Петро Порошенко не готовий іти на поступки в переговорах щодо миру, його позиція є незмінною: Крим та Донбас - це Україна!

Про це він сказав в інтерв'ю низці українських телеканалів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Крим є українським, Донбас є українським. І ніяких компромісів у цьому питанні бути не може", - сказав Порошенко.

Водночас глава держави визнав, що він допускає різні формати переговорів з РФ щодо миру, але при цьому позиція нашої держави в жодному разі не повинна бути слабшою.

Порошенко також заявив, що визволення Криму залишається першим його пріоритетом.

"Я хочу сказати, що моїм першим пріоритетом, одразу після виборів, буде питання Криму. Я дуже дякую кримчанам. Я дуже дякую Меджлісу кримськотатарського народу, я дуже дякую Мустафі Джемілеву, Ахтему Чийгозу, Рефату Чубарову, які підтримали мене. І для мене це питання є принциповим", - цитує Президента його прес-служба.

Він також наголосив: "Ми не збираємося торгувати Кримом, як дехто. Ми не збираємося казати, що Крим – це коли-небудь потім. І в цьому був мій месидж, що Крим буде одним із перших пунктів на порядку денному".

За словами Президента, на сьогодні є багатонаціональна платформа щодо деокупації Криму, учасниками якої є багато країн. Вона була створена, в тому числі, й у форматі Генеральної асамблеї ООН і має цілу низку напрямків, перший з-поміж яких – це санкції.

"І не вірте тому, хто каже, що санкції для Росії не працюють. Санкції по Криму, санкції по Донбасу, санкції по Керченській протоці, санкції, санкції… Це ціна, яку Росія зараз платить за агресію проти України", - наголосив Порошенко.

Читайте також: Ціна Криму для Росії уже становить $150 мільярдів і 10% ВВП - Президент

"І санкції – це не є відповідальність чи покарання. Санкції – це є мотивація для Росії бути за столом переговорів і приймати рішення. Подивіться, наскільки критичною є ситуація не лише на окупованих територіях на Донбасі, де безробіття сягає за 50%, ліквідовані стратегічні підприємства, порізані на металобрухт, вивезене обладнання. Діти мають складності з доступом до освітніх послуг, немає ліків, різке падіння рівня життя. А в Криму? Подивіться, що відбувається. Різке падіння рівня доходів. На сьогодні люди знімають "рожеві окуляри" і починають бачити реальність", - заявив Президент.

Порошенко підкреслив, що саме через санкції, через рішення судів, Міжнародний суд ООН, трибунал з морського права, позицію із захисту інвестицій і сплату Росією багатомільярдних штрафів за захоплення іноземних інвестицій Україна зможе повернути свої території.

"І координаційна група, яка створена і в Міністерстві закордонних справ, і в українському уряді, які чітко, крок за кроком роблять наступ на позицію Росії, мотивуючи її звільнити Крим", - додав він.

Президент також зазначив, що запровадження миротворчої місії ООН стане кроком до повернення українського суверенітету та визволення українських Донбасу і Криму: "Миротворці – класична місія, має бути прийнята, заведена на всю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. І лише це може бути моделлю повернення миру на Донбас. Лише це може бути першим кроком для деокупації Донбасу".

Читайте також: У ЄП вкотре закликали посилити тиск на Росію та вимагали деокупації Криму

За словами Порошенка, ООН має чіткий формат миротворчої місії. "Якщо миротворці несуть відповідальність за безпеку людей – вони повинні мати права і повноваження. Починаючи від озброєння і завершуючи правом застосування сили. Для чого? Бо вони відповідають за безпеку", - пояснив він.

Натомість, як зауважив глава держави, російська позиція полягає у тому, щоб надати спостерігачам ОБСЄ ескорт–послуги миротворців, бо саме таке формулювання зазначено: "ескорт спостерігачів, вони працюють з 9.00 до 18.00 в супроводі ескорту".

"Я думаю, що це має дуже віддалене відношення до безпеки. І російська пропозиція просто знущається з некомпетентності окремих наших кандидатів", - наголосив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-