Четверо суддів КСУ були проти скасування статті про незаконне збагачення — Найєм

Четверо суддів КСУ були проти скасування статті про незаконне збагачення — Найєм

Укрінформ
За визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу під час закритої частини засідання Конституційного суду 26 лютого проголосували 14 суддів. Водночас 4 висловилися проти ухвалення даного рішення.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

"Рішення було прийнято на закритій частині засідання Конституційного суду. "За" проголосували 14 з 18 членів КС. Не проголосували, а точніше проголосували "проти" четверо суддів КС - Ігор Сліденко, Віктор Колісник, Василь Лемак і Сергій Головатий. Останній до кінця не міг вирішити, як голосувати, через що стався скандал", - зазначив він.

Нардеп припускає, що тепер цих чотирьох суддів можуть звинуватити у піарі та стануть називати «недоговороздатними», «конфліктними», «незрілими» або «антикорупціонерами».

Читайте також: Порошенко внесе законопроект про покарання за незаконне збагачення з правками КСУ

Як повідомляв Укрінформ, 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Стаття 368-2 ККУ, серед іншого, передбачала покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років за набуття чиновником активів, непідтверджених офіційними доходами. Ті самі діяння, вчинені службовцем, який займає відповідальне становище, каралися позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, а службовцем з особливо відповідальним становищем - позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

12 грудня 2017 року 59 народних депутатів направили до КСУ подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону статтю 368-2 ККУ.

Унаслідок ухвалення КСУ даного рішення усі кримінальні справи, порушені правоохоронцями за фактом незаконного збагачення, мають бути закриті.

Зокрема, справи стосовно незаконного збагачення порушені відносно заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, екс-військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та інших високопосадовців.

Загалом, за підрахунком ГО "Центр протидії корупції", мають бути закрити закриті 65 справ НАБУ щодо незаконного збагачення народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів та інших топ-чиновників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-