Звільнення заручників: Кремль за рік проігнорував 13 пропозицій України

Звільнення заручників: Кремль за рік проігнорував 13 пропозицій України

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко закликав світ подвоїти зусилля для звільнення понад 70 українських заручників, які утримуються в Росії та Криму.

Також у своїй промові до Генеральної асамблеї ООН у рамках спеціальних дебатів "Про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України" він підкреслив, що необхідно активізувати передбачений Мінськими домовленостями обмін полонених.

"Лише минулого року Україна передала Росії 13 пропозицій щодо потенційного обміну затриманих. Кремль проігнорував їх усі", - наголосив Порошенко.

Президент переконаний: "Незважаючи на те, що Кремль залишається сліпим і глухим, міжнародний тиск і неминуча відповідальність за серйозні порушення прав людини є єдиним способом зупинити зловживання Москви в цій сфері". І тому він звернувся до всіх країн із закликом вимагати від РФ поваги до прав людини, а також безумовного звільнення та повернення всіх українських заручників і військовополонених.

Читайте також: Порошенко передав генсеку ООН листа з закликом звільнити заручників Кремля

"Питання, пов'язані з незаконними діями Росії проти України та її народу, зараз розглядаються Міжнародним кримінальним судом, Міжнародним Судом ООН, Європейським судом з прав людини та в рамках арбітражного розгляду відповідно до Конвенції ООН з морського права", - нагадав Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, у п’яту річницю початку російської агресії проти України, в ООН пройшли спеціальні дебати "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", де йшлося про ситуацію на Донбасі та у Криму. Президент Петро Порошенко, який перебуває з візитом у США, взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-