Супрун збирається на Кабмін і обіцяє розблокувати своє міністерство

Супрун збирається на Кабмін і обіцяє розблокувати своє міністерство

Укрінформ
Уляна Супрун, тимчасово відсторонена судом від виконання обов'язків міністра охорони здоров'я, візьме участь в засіданні Кабміну з тим, щоб вирішити, як розблокувати роботу Міністерства охорони здоров'я.

Про це вона повідомила під час брифінгу під будівлею Окружного адміністративного суду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після прес-конференції я іду в Кабмін. Сьогодні засідання уряду, і ми будемо вирішувати це питання. Міністерство буде розблоковане”, - сказала Супрун.

Вона відзначила, що суддя Окружного адміністративного суду знаходиться в нарадчій кімнаті вже півтори доби і не оголошує своє рішення. Тим часом робота МОЗ залишається заблокованою, зокрема через неможливість підписання відповідних документів в.о. міністра охорони здоров'я неможливо організувати лікування хворих за кордоном, розподілити вакцини проти кору для військових частин тощо.

За словами Супрун, це свідчить про затягування процесу і створює небезпечний прецедент.

Читайте також: Пояснювальну записку Мосійчука щодо Супрун писали на комп'ютері депутата Опоблоку

“Минуло вже півтори доби з моменту, коли суддя Каракаш'ян пішов до нарадчої кімнати, але рішення і досі немає, більше тижня робота Міністерства заблокована. Ми сприймаємо це як спробу навмисно затягнути процес та відтермінувати прийняття важливого для всіх українців рішення , а також як атаку не лише на міністерство, а й на уряд, Президента та трансформацію системи охорони здоров'я. Ми вимагаємо, щоб суддя терміново оголосив рішення, щоб ми могли знати, як ми далі будемо діяти. Рішення Окружного адмінсуду від 5 лютого створює небезпечний прецедент, що може бути застосований до будь якої інституції в Україні — чи до Кабміну, чи до самого Президента”, - наголосила Супрун.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адмінсуд Києва 5 лютого заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. Уряд оскаржив це рішення.

11 лютого в Окружному адмінсуді Києва розглядалося клопотання Кабінету міністрів про скасування тимчасової заборони Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Суд увечері того дня пішов у нарадчу кімнату, пообіцявши ближчим часом оголосити рішення.

Ввечері 12 лютого в суді підтвердили, що суддя Сергій Каракаш'ян, який має ухвалити рішення за клопотанням Кабміну, вже понад добу перебуває у нарадчій кімнаті.

На п’ятницю, 15 лютого, призначено розгляд по суті позову народного депутата Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. Засідання відбудеться о 14:50 в Окружному адміністративному суді Києва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-