Не можна дозволити РФ маніпулювати моніторингом у Керченській протоці — Клімкін

Не можна дозволити РФ маніпулювати моніторингом у Керченській протоці — Клімкін

Укрінформ
Росія не повинна отримати можливості для маніпуляцій у питанні моніторингу у Керченській протоці.

На цьому наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, коментуючи німецько-французьку ініціативу щодо міжнародного контролю у Керченській протоці.

"Тобто, наприклад, спроби Росії затягнути фахівців Німеччини і Франції до Керченського порту і таким чином політично намагатися легалізувати окупацію Криму за визначенням неможливі. Для нас аж ніяк неприпустима сама ідея отримання згоди окупанта (на доступ) до окупованої території. ... Такий моніторинг має базуватися на чіткій політичній позиції щодо неправомірності узурпації Росією суверенних прав України. Ми розуміємо, що принцип свободи навігації і принцип безпеки навігації - вони важливі, але це два фундаментально різні рішення", - заявив Клімкін.

Водночас, він зауважив, що всі цивілізовані держави мають користуватися свободою навігації відповідно до фундаментальних принципів міжнародного права.

Читайте також: Керченська криза не повинна повторитися - глава МЗС Німеччини

"Я хочу чітко наголосити, що в Керченській протоці, як і в Азовському морі, діє свобода навігації відповідно до принципів міжнародного права. Це принциповий момент для нас, обговорюючи будь-який варіант моніторингу", - наголосив глава МЗС.

За його словами, разом з німецьким колегою вони домовилися провести експертні консультації: "Там є юридичні аспекти і технічні, і на основі того, якщо у нас буде прогрес, буде розуміння, у нас є шанс вийти на дискусію на політичному рівні".

Клімкін додав, що глава МЗС Німеччини запронував російській стороні організувати зустріч на рівні міністрів закордонних справ, але для такої зустрічі "мають бути відповідні передумови".

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками переговорів з Маасом заявив, що президент РФ Володимир Путін погодився на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-