Україна має унікальний шанс сформувати нову модель територіального устрою – Гройсман

Україна має унікальний шанс сформувати нову модель територіального устрою – Гройсман

Укрінформ
Україна має унікальний шанс у найближчі 5 років сформувати нову модель територіального устрою, який базуватиметься на силі об’єднаних громад і таким чином сприятиме загальному зміцненню держави.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

"Зараз завершився перший етап змін. І зараз потрібно формувати новий етап. Треба не просто забезпечити подальшу реалізацію реформи, коли місцеві громади мають кошти, повноваження, нові можливості і право на об’єднання, але і захистити ці досягнення, закріпити їх в Основному Законі. Я небезпідставно вважаю, що в майбутні п’ять років є унікальний шанс вибудувати нову адміністративно-територіальну модель успішної і самодостатньої України", - сказав Гройсман.

За його словами, основа цих процесів – подальша реформа децентралізації, яка є однією з найуспішніших змін, що реалізує уряд.

Прем'єр-міністр наголосив, що наразі в Україні є й противники реформи. І вони, певно, намагатимуться розвернути процеси у зворотному напрямку. "Гарант незворотності децентралізації – Конституція. В ній необхідно закріпити і повсюдність місцевого самоврядування, і розподіл повноважень між рівнями влади на принципі субсидіарності, і гарантії фінансової самодостатності місцевого самоврядування", – зазначив Гройсман.

Читайте також: Прем'єр каже, що до накопичувальної пенсійної системи ще далеко

На його думку, розглянути проект змін до Конституції можна вже наступного року: діючим складом Верховної Ради України.

"Ця Верховна Рада зробила для місцевого самоврядування і децентралізації більше, ніж всі разом узяті скликання з часів незалежності. Тут є здорове ядро людей, які розуміють що таке місцеве самоврядування", – сказав Прем’єр-міністр.

Він не сумнівається у тому, що чинний парламент здатний зробити це.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-