Обмежень прав не буде, якщо Росія не вдасться до відкритого вторгнення - Порошенко

Обмежень прав не буде, якщо Росія не вдасться до відкритого вторгнення - Порошенко

Воєнний стан
Укрінформ
Жодних обмежень конституційних прав і свобод українських громадян у зв’язку із запровадженням воєнного стану в низці областей не відбудеться, якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами вже окупованого Донбасу й анексованого Криму.

Про це йдеться у Зверненні Президента Петра Порошенка до народу з нагоди Міжнародного дня прав людини.

“Якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами операції об’єднаних сил на сході і незаконно анексованого Криму, я наголошую, і це моя принципова позиція - жодних обмежень конституційних прав і свобод не відбудеться”, - підкреслив Президент.

Порошенко нагадав, що через події останніх тижнів, а саме відкритий акт і неспростовний доказ агресії Російської Федерації - напад на кораблі Військово-Морських сил України, для упередження та недопущення інших провокативних операцій агресора, у тому числі наземних, проти незалежності і територіальної цілісності України було введено воєнний стан у країні.

Читайте також: Порошенко: докази злочинів РФ проти українців передадуть в Гаагу

Водночас глава держави висловив переконання, що спільними зусиллями вдасться подолати усі випробування й агресор обов’язково понесе відповідальність, зокрема й за порушення Конвенції з прав людини.

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, що здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та 24 моряків.

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про введення воєнного стану на 30 днів в 10 областях у зв'язку з агресією Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-