Порошенко: докази злочинів РФ проти українців передадуть в Гаагу

Порошенко: докази злочинів РФ проти українців передадуть в Гаагу

Укрінформ
Російська Федерація несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях, оскільки саме через її агресію проти України права громадян на Донбасі і в анексованому Криму фактично зведені нанівець.

Про це йдеться у зверненні Президента до народу з нагоди Міжнародного дня прав людини.

"Саме Росія несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Про це зазначено у більшості міжнародних документів, які ухвалені авторитетними міжнародними організаціями, зокрема такими, як Організація Об’єднаних Націй, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Парламентська Асамблея Ради Європи та інші", - зазначив Порошенко.

За його словами, через брутальну агресію Російської Федерації права українських громадян на Донбасі і в Криму "фактично зведені нанівець".

"Саме Росія нині нехтує найголовнішою цінністю людства - правом людини на життя. Про це свідчать жахливі доведені факти і сумна статистика. З початку збройної агресії Російської Федерації проти України, за даними ООН, понад 10 тисяч людей вбито, понад 23 тисячі зазнали поранення", - підкреслив Порошенко, додавши, що понад 1,5 млн жителів Криму та Донбасу були змушені залишити свої домівки як внутрішньо переміщені особи.

Читайте також: Сьогодні - День прав людини

Глава держави запевнив, що відповідні органи державної влади, активне громадянське суспільство продовжать збирати докази злочинів РФ проти України та українців, які в подальшому доповнять доказову базу в Гаазі.

Як повідомлялося, 10 грудня відзначається День прав людини та 70-та річниця з дня прийняття ООН Загальної декларації прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-