Порошенко закликає не пускати російські судна у порти Європи й США

Порошенко закликає не пускати російські судна у порти Європи й США

Керченська криза
Укрінформ
Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також українсько-російської угоди, де визначено спеціальний статус Керченської протоки та Азовського моря, а Росія протистоїть всьому світу, блокуючи свободу судноплавства в українських територіальних водах.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, повідомляє сайт Глави держави.

«Я хочу донести абсолютно чітку інформацію. Українські торговельні судна, українські військово-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права» - сказав Президент.

Він зазначив, що українські військові судна в рамках міжнародних угод не повинні були робити запит або просити будь-якої іншої форми погодження від РФ. Порошенко також наголосив, що всі російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними є незаконною.

«В цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах», - зауважив Порошенко.

За його словами, в цій ситуації необхідно мати сценарій як відновити свободу судноплавства, як зупинити незаконну окупацію Керченської протоки та Азовського моря. Президент нагадав, що Україна має два порти на Азовському морі у Маріуполі та Бердянську, через які проходить 40% українського експорту металургійної промисловості, і блокада, окупація Азовського моря має значні економічні наслідки.

Читайте також: Порошенко і сенатор США обговорили посилення санкцій проти Росії

«Ми не можемо це сприйняти – ні ми, ні Європейський Союз», - сказав Порошенко, додавши, що це стосується і Сполучених Штатів.

«В цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти», - сказав Глава держави.

Він підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.

Як повідомляв Укрінформ, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада напали на українські кораблі, що здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці разом з екіпажами. Верховна Рада 26 листопада ухвалила закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-