Порошенко нагородив Грібаускайте орденом Свободи

Порошенко нагородив Грібаускайте орденом Свободи

Фото
1582
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко нагородив Президента Литовської Республіки Далю Грібаускайте орденом Свободи.

Церемонія нагородження відбулася перед початком прес-конференції лідерів двох держав у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно із текстом указу главу Литовської Республіки нагороджено "за надзвичайні особисті заслуги в зміцненні українсько-литовських міждержавних відносин та захисті суверенітету і територіальної цілісності України".

У свою чергу Даля Грібаускайте вручила Порошенку державну нагороду Литви - орден Вітовта Великого.

"Щороку, зустрічаючись з Президентом або коли приїжджаю до України, я бачу різну ситуацію. І цього разу Україна бачить відкриту агресію на додачу до всіх воєнних дій на Донбасі. І знову це агресія Росії проти України, українського народу. І саме тому для нас, литовців, важливо бути з вами і підтримувати вас. Чому сьогодні я нагородила Президента Порошенка? Це нагорода не йому особисто, це нагорода вам - за вашу мужність, за ваш опір, за вашу боротьбу за свободу в своїй країні. І тому ця нагорода вам, тільки вам, український народе", - наголосила Президент Литви.

Як повідомлялося, Президент Литви Даля Грібаускайте у п’ятницю, 7 грудня перебуває з офіційним візитом в Україні.

Орден Свободи — державна нагорода України, встановлена для відзначення громадян за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Читайте також: Порошенко і Грібаускайте домовилися спільно діяти у зв'язку з Керченською кризою

Орден Свободи є вищим орденом України, яким можуть бути нагороджені іноземці.

Орден Вітовта Великого - вища державна нагорода Литовської Республіки. Його засновано 1 вересня 1930 року в пам'ять про 500-ті роковини від дня смерті Великого князя Литовського.

Фото: Данііл Шамкін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-