Україна не повинна повторювати помилок Молдови щодо російської агресії — експерт

Україна не повинна повторювати помилок Молдови щодо російської агресії — експерт

Укрінформ
Україна не повинна повторювати помилок Молдови щодо російської агресії.

На цьому наголосив на Львівському безпековому форумі 2018 Росіан Василой, аналітик з безпеки, колишній заступник голови Прикордонної поліції Молдови.

“Протягом 27 років російської агресії в Придністров’ї Молдова не визнавала цей факт. Тільки в 2017 році Конституційний суд визнав російські війська в Придністров’ї. Проте уряд не прийняв жодних актів як реакцію на це рішення. У 2017 році декілька неурядових організацій презентували аналіз про окупаційні війська в Молдові з прямими посиланнями на міжнародне право та рішення Міжнародного суду ООН. Проте, наша влада досі не визнала окупацію”, -  підкреслив Василой.

Експерт зазначив, що натомість молдавський уряд імплементує так звану “стратегію малих кроків”, яка запроваджує реінтеграцію людей замість реінтеграції території.

“Стратегія малих кроків” тільки надає окупованим територіям суверенітет, що є великою пасткою для Молдови. Наш молдовський досвід з окупованими територіями заставляє мене голосно говорити моїм українським друзям: “Не повторюйте наших помилок!”, -  наголосив експерт.

Читайте також: Україна працює в ООН над двома надважливими резолюціями - Геращенко

Як повідомляв Укрінформ, Безпековий форум 2018 проходить у Львові з 24 по 26 жовтня. Він зібрав понад 240 учасників із 44 країн світу. 

Серед питань, що винесені на обговорення, - “Ситуація в Азовському морі як економічний, безпековий та соціальний виклики”, “Політика щодо окупованих територій: як попередити утворення “сірих” зон у світі”, “Оборона як сучасне поняття - Безпека як основа управління державною” та інші.

В межах форуму відбулась презентація дослідження СЕРА “Європа і Північний потік-2”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-