Суд відмовився допомагати адвокату Януковича

Суд відмовився допомагати адвокату Януковича

4006
Ukrinform
Оболонський райсуд Києва відмовився задовольнити клопотання захисника екс-президента Януковича - Олександра Горошинського - про направлення запиту до Мін’юсту РФ з тим, щоб пришвидшити його реєстрацію в реєстрі іноземних адвокатів Росії.

Відповідне рішення оголосив головуючий у справі суддя Владислав Дев'ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щодо звернення до Міністерства юстиції Російської Федерації. В цій частині суд вимушений вам відмовити, оскільки таке звернення можливе лише в рамках міжнародно-правової допомоги, щодо якої суд раніше ухвалював відповідні рішення і наводив мотиви", - пояснив суддя.

У п'ятницю захисник екс-президента Горошинський продовжив зачитувати свою промову в рамках судових дебатів. Наприкінці виступу він звернувся з клопотанням до суду направити до Мін'юсту РФ звернення з проханням пришвидшити його реєстрацію в реєстрі іноземних адвокатів Росії. Він нагадав, що це є необхідною умовою надання правової допомоги Януковичу на території РФ під час його виступу з останнім словом в режимі відеконференцзв'язку.

Представник державного обвинувачення у цій справі Руслан Кравченко не заперечував проти відповідного звернення суду до Мін'юсту РФ.

Читайте також: Адвокату Януковича знову не вистачило часу на виступ, суд перенесли

Суддя Дев'ятко оголосив, що надасть захиснику Горошинському розумний термін для відповідної реєстрації.

"Суд підтверджує свої слова, що розумний строк буде наданий для відповідної реєстрації захисника, однак терміни такого строку ми обговоримо з вами після завершення своєї промови захисником Байдиком, яка відбудеться о 9 годині 29 жовтня", - повідомив суддя. Він також додав, що чекає від захисту Януковича письмовий текст дебатів.

Суд оголосив перерву у засіданні до 9 год. ранку 29 жовтня поточного року.

Як повідомлялося, 13 вересня суд усе ж таки розпочав стадію судових дебатів сторони захисту. Виступили двоє адвокатів Януковича — державний адвокат Юрій Рябовол і почав свій виступ платний адвокат Олександр Байдик, які попросили суд виправдати Януковича.

Ще один платний адвокат Януковича Олександр Горошинський мав закінчити свій виступ саме 19 жовтня.

Сторона обвинувачення виголосила свою промову у дебатах ще 16 серпня і попросила у суду 15 років ув'язнення для Януковича.

Вперше суд оголосив про початок стадії судових дебатів ще 19 квітня, але згодом повернувся до допиту свідків.

З 19 квітня до 16 серпня дебати були зірвані 6 разів.

29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, екс-президента Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-