Порошенко доручив завершити переговори з НАТО про гроші на захист артскладів

Порошенко доручив завершити переговори з НАТО про гроші на захист артскладів

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони Степану Полтораку та міністру закордонних справ Павлу Клімкіну завершити переговори з Північноатлантичним альянсом щодо реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечить безпечну експлуатацію і ефективну охорону об'єктів зберігання боєприпасів.

Відповідне доручення Президент дав під час наради з керівниками силових відомств, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Розумію, що нам у спадок з радянських часів дісталася велика кількість боєприпасів і добре, що вони збереглися і досі. Добре, що оборонні міністри і комерсанти 90-х і «нульових» не встигли їх розпродати. Але на сьогоднішній день ми, на жаль, ще не маємо жодного сучасного складу, який би повністю відповідав би стандартам НАТО», - зазначив Порошенко.

Президент висловив сподівання, що найближчим часом відповідні програми будуть реалізовані.

«Доручаю міністру оборони, міністру закордонних справ терміново завершити переговори з НАТО по створенню і реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечує безпечну експлуатацію і ефективну сучасну охорону об'єктів зберігання боєприпасів», - зазначив Глава держави.

Президент відзначив, що за цей рік вдалося дещо зробити, зокрема застосування для охорони надзвичайно важливих об'єктів бойових підрозділів.

Читайте також: Порошенко вимагає швидких результатів розслідування вибухів під Ічнею

«Я б дуже просив, щоб ми забезпечили фінансування в повному обсязі по програмі захисту складів зберігання боєприпасів. Так, цього недостатньо, але ми можемо цього року виконати в повному обсязі кожне фінансування - і щодо забезпечення периметру, і щодо будівництва сховищ, і щодо перевезення боєприпасів», - звернувся Глава держави до секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Також Президент повідомив, що збирається відвідати один з об'єктів будівництва сховищ і особисто перевірити, як ведуться роботи.

За його словами, ця поїздка планувалася раніше і не пов'язана з надзвичайною ситуацією на військовому складі під Ічнею Чернігівської області.

«І бажано, щоб мені доповіли, де хоч одна копійка затримується щодо фінансування, де хоч один підрядник зриває терміни, де хоч до когось є будь-які претензії по якості. Темпи, які є зараз, є вкрай незадовільними», - наголосив Президент.

Як повідомлялося, 9 жовтня о 03.30 стало відомо про пожежу поблизу селища Дружба Ічнянського району, на території складських приміщень в/ч А1479 Збройних сил України.

Із небезпечної зони евакуйовано понад 12 тисяч осіб.

За фактами вибухів на артскладах прокуратура наразі відкрила кримінальне провадження за статтею про недбальство, проте у Міноборони також не виключають диверсію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-