У Меркель підтвердили, що Україна має лишитися країною-транзитером газу

У Меркель підтвердили, що Україна має лишитися країною-транзитером газу

Укрінформ
Німеччина розглядає проект "Північний Потік 2" як шлях диверсифікації свого енергетичного імпорту, але при цьому наполягає на збереженні Україною її транзитної ролі.

Позицію федерального уряду повторила у понеділок його представник Мартіна Фітц на брифінгу у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Федеральний уряд вважає проект "Північний Потік 2" абсолютно раціональним. Водночас федеральний канцлер не раз вказувала, що цей проект є, в першу чергу, економічним, але має також політичний вимір, де повинно бути чітко вказано те, як має бути прописана українська транзитна роль після 2019 року", - сказала представник німецького Кабінету.

Вона нагадала, що канцлер Ангела Меркель неодноразово говорила, що Німеччина має диверсифіковане енергопостачання, і ця тенденція повинна зберігатися. Це означає, що ФРН окрім Росії отримує газ з інших джерел, у тому числі, Великої Британії, Нідерландів, Норвегії. За оцінками фахівців, на яких робила посилання Фітц, потреба країни у газі лише зростатиме.

Читайте також: Київ вимагатиме $12 мільярдів компенсації, якщо запустять Nord Stream 2

Як повідомляв Укрінформ, проект "Північний потік - 2" передбачає будівництво нової гілки газопроводу від узбережжя Росії Балтійським морем до Німеччини поряд із вже діючим "Північним потоком". Його потужність має складати 55 млрд кубометрів газу на рік, протяжність - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко кілька днів тому заявив в українських ЗМІ: якщо проект газопроводу "Північний потік - 2" через Балтику буде реалізований, то Україна домагатиметься компенсації 12 млрд доларів у міжнародному арбітражі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-